1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizin sıralamanız ne olurdu ?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde arel tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Selam, arkadaşın biri güzel bir çalışma yapmış sizin sıralamanız ne olurdu?

Vetman, veysel, Montimahir ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bana göre renk ve yüzüş keyfi olarak 1.Powder blue, 2. yi bilmem...:D

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    1-powder blue 2- chelmon ;)

Nadir ve Alparslan bunu beğendi.
  4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    1- Chelmon 2-Chelmon 3-Chelmon sonrasında 4-Regal Angel 5-Majestik angel

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İlk sırada Mandarin doğru karar. Flame Angel daha üst sıraları fazlası ile hakediyor. Listeye hiç wrasse koymamış biraz araştırsa neler bulur neler(Fairy ve Flasher türleri). Chelmon güzel evet, ama ne kadar yaşıyor?

Queen Angelfish büyük tankların gözbebeği olur bu net. Anthiaslar da listede yok, bence sürü halinde gezen Anthiaslar gayet büyüleyici olabiliyor.

Auriga Butterfly, Longnose Butterfly, Royal Gramma, Longnose Hawkfish, Powder Blue, Achilles listeye rahat girebilir.

Güzel bir Aslanbalığı tankın karizmasıdır. Orangespot filefish te güzel renklere sahiptir.

Uzar gider...ama tankta eğlence istiyorsanız Bi-color Blenny tek'tir.

basma tulumba, harfuzmani ve veysel bunu beğendi.
  6. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Marin olarak imparator Angel ... Reef safe olarak listede yok ama tabii ki No:1 NASO TANG ....

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    1- Bicolor blenny 2- Bicolor blenny 3.........................10. Bicolor blenny en favori balığımdır. Geri kalanlardan da beğendiğim uyumlu balıkları eklerim.

basma tulumba bunu beğendi.
  8. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    1-mandarin 2-flame angel 3-clown tang

9. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    1-Scribbled angel 2-Labouti wrasse 3-Sunburst anthias

Umarım hepsini koyacağım tanka...

Montimahir bunu beğendi.
  10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mandarini ilk sıraya koyarım. Sailfin tang listedeki 2 tang türünden daha eğlenceli geliyor bana. Ama görsel olarak angel türleri çok güzel. Bir de Butterfly türleri harika. Picasso trigger listede kesin olmalı, ilk 10 balığımda kesin aslan balığı vardır. Tabi benim listede kan govdeyi götürür 1 tane mercan da besleyemezsin.

Vetman, YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  11. Erdal

Erdal

Sağlıklı olarak bir arada yaşayan hepsi :D

12. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Bana gorede angel turlerinin tamami gorsellik olarak kesinlikle kusursuz.Birde resif uyumlu olsalar tadindan yenmez.

13. Erdal

Erdal

Keşke :)

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Canım cennet istiyor günahlarım bırakmıyor seçeneği yok.Gözü karartıp alacaksınız angelleri :D

Pennywise bunu beğendi.
  15. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Tanklar sadece baliklada ciplak duruyor sanki.Bu angel turlerinin karnini tika basa doyursak yinede mercanlara dokunurlarmi acaba ?

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Balığın karekterine göre.Vururda, başta hiç dokunmayıp büyüdükçe vurabilirde.

17. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Karınlarının tokluğu ile mercana vurmaları doğru orantılı. Ne kadar yem yerlerse o kadar az vuruyorlar mercana.
    Ancak bazıları inatçı oluyor, doğru dürüst yem yemiyor direkt mercana dalıyor. Bazısı ise benim karakterim bu diyerek ne olursa olsun dalıyor.
    Şuna şahit olmuşluğum da var: bir angel o kadar mercan arasında görür görmez elegance coral'a düşman görmüşçesine saldırmıştı. İçeride onlarca mercana dokunmuyorken bir anda böyle bir tepki vermesine şaşırmıştım. Baktım parça pinçik ediyor, çıkarmıştım mercanı. Sonra diğerlerine yine bulaşmadan yaşamaya devam etmişti.

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Elegansla önceden bizim mahallede takışmışlardı senin haberin yok Burhan?[/QUOTE]

basma tulumba bunu beğendi.
  19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Elegance coralın tadı güzel geldiği için saldırıyorlar sanırım.Bendeki angellerde şimdilik hiç bir mercana dokunmazkan eleganceye baklava görmüş gibi saldırdılar.Ona uyan sailfin tang bile bu işi yaptı ınanın.Ne yaptımsa mercanı koruyamadım.

Sayfayı Paylaş