1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Skimmer Seçimi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde vedatt tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Merhaba; 80*40*50 lik bombeli bir tatlı su tankını suyu overflow box ile sump' a indirip resif kurmak istiyorum. Ortalama 200 Litre olacak. Nasip olursa böyle bir projem var. Ps bubble magus nac6 ile curve5 arasında kaldım. En temizi curve7 almak ama fiyatı pahalı geliyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var...

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurulum hayırlı olsun, bence imkan dahilinde alınan bu ps lerin hepsi olur...

vedatt bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun diyelim öncelikle, overflow box hazır şekilde alınacaksa bir nebze iyidir. Dıy yapılacaksa çok iyi hesap kitap edilmeli ki yormasın sizi.
    Anladığım kadarıyla sadece ön cam bölmeli olan tip akvaryum, arka cam durso için kesilip durso yapılırsa daha sağlıklı olur.

Ps ler için ALpi ye katılyorum, imkanlar dahilinde yetecektir.

ka2n bunu beğendi.
  4. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Merhaba;

PS en önemli gereçlerden birtanesi. Alabiliyorsanız curve7 almanızı öneririm. Temiz 2.el, 200-300 tl aralığında bulmanız mümkün.

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ps den önce bence akvaryumun sistemini ayarlayın.Dıy yapacağınız overflow box maliyetine akvaryumu yeniden yapılandırabilirsiniz.Dıy yapılan overflow boxlar baya sesli oluyor.Daha önce 1 sene bu tarz bir akvaryumum oldu.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Bu benim ilk akvaryumum özenle çatı katına kaldırmıştım. Reef octopus marka overflow box kullanmak istiyorum bir kaç tanıdığımda var 2. el inşallah denk getirebilirim. Ps büyük ihtimal curve 5 olacak gibi. Birde seramik kaya korallenwelt U. Saule 30 cm. kullanmıştım bu tanka sığmaz. Miniriff 30 cm. ile saule 30 cm. arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi daha iyi olur? Miniriff 30 cm. ortada daha iyi duracak gibi gözüküyor.

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hangisi gözüne güzel gözüküyorsa, owerflow box bu tip bulursan devam eder gider. Sonuç olarak alacağın pslerde elde kalacak türden değil büyütme ihtiyacı çıkarsa üç beş kuruş aşağıya satarsın diğerine sermaye olur sıkıntı yok devam.

ka2n bunu beğendi.
  8. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Ustam seramik kayayı istanbuldan kargo ile getirtiyorum. Tank bombeli olduğu için sığabilecek mi diye endişeliyim. Bombenin merkezi 40 cm. kenarlar 25 cm.' e kadar daralıyor.

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tankı deldirmeyi neden denemiyorsunuz? Overflowdan daha az maliyetli olur.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Üstten yukarı taşmada sıkıntı yok güzelde olur ama arka ve önden cama çok yakın olursa biraz sıkıntı çıkarabilir.

ka2n bunu beğendi.
  11. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    İnanın Sakarya'da yaşıyorsanız daha maliyetli ve yorucu olur. Hem portatif olduğu için ilerisi için daha kullanışlı olur diye düşünüyorum. Sonuçta kokmaz çürümez.

12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Vedat Bey, elimde 30mm panc var. Size kullanmanız için göndereyim, işiniz bitince gönderirsiniz bana. JKendi tankımı overflow ile sumplı sisteme çevirecektim, baktım olmuyor biyerden de panç geldi deldim gitti. Videolar bolca mevcut. İnanın acele etmezseniz riskli bir işlem değil. Alın bir camcıdan 3-5 parça cam delin 8-10 kere. 1 kere bile çatlatmazsınzı büyük ihtimal, içiniz rahat ederse camın kırılmayacağı konusunda girişirsiniz tanka.

Benim tankım, arkadan sumplıydı.
    Arka sumpı söktüm
    Overflow yapmıştım ama hiç hoşuma gitmedi, ben de deldim. Delmeden önce aşağıdaki parça camda 4 adet delik açtım farklı koşullarda. Baktım sıkıntı çıkmadı, maksimum özeni göstererek tankı deldim.
    [​IMG][​IMG]
    Önemli olan, suyu bolca dökmek ve sabırlı davranmak.
    Ha olmaz diye birşey yok, cam bu elbet kırılabilir. Risk alıp almamak da bizim tercihimiz.

veysel, vedatt ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  13. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Teşekkür ederim düşündüğün için. Dediğim gibi 2. el bulamazsam seninki gibi cesaretimde olursa haberleşiriz.

veysel ve ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş