1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Slis kum hakkinda

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamin aleyküm abilerim . Yeni bir malawi akvaryumu kurucam kum almam lazim silis kum , ana'dolu yakasinda beykozda ikamet ediyorum ama burda nereye sorsam yok bulamadim akvaryumculara sordum. İnanin kilosu bir te'leden aşağiya demediler , forumlari geziyorum heryerde ankarada var şurda ilanlar var ama, bi istanbul'da yok sanirim kum satan:).. Arkadaşlar abilerim varsa bildiniz bir yer adres verin bizde- yararlanalim akvaryumculara kalirsak valahi parayi kuma yatircaz gibi 250 litrelik bir tank yaptiriyorum nekadar gider en az 25kg gider sanirim- akvaryumculardan alsak fiyati siz düşünün işde konuyu yanliş yere açdiysamda kusura bakmayin kaç gündür kum aramakdan fenalik geldi açikcasi:)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Slis kum hakkinda

Bu kum ile son günlerde yunus kolonilerini barındıran akvaryumlar oldukça fazla kuruluyor. Cichlid türleri bu kum üzerinde oldukça rahat çifleşebiliyor. Nereden bulacağınız konusunda Olcay size yardımcı olacaktır zira bu kumu baya kullanıyor bildiğim kadarıyla.

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Slis kum hakkinda

Ben gidip Gaziosmanpaş-Küçükköy'de ki yapı kredi bankasının olduğu binada ki bir ofisten almıştım. 50 Kg = 15 TL idi 4-5 ay önce. Renk ve boyut konusunda da isteğinize göre hareket etmeniz mümkün. 50 Kg'lik çuval halinde satıyorlar silis kumu.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Slis kum hakkinda

Türker kardesim orayi biliyorum. Ama ben beykozda ikamet ediyorum oraya gitmesi var birde onu getirmesi var açikcasi benim için çok zor orasi daha yakin yerler varsa yardimci olursaniz sevinirim hem başka arkadaşlarinda yararina olucakdir..

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Slis kum hakkinda

Yokmu başka yakinlarda bildiniz bir yer?

6. Calimocho

Calimocho

İsim:
    Emre Karanfil
    Slis kum hakkinda

Otuzda görmüştüm www.otuz.com dan bak.

7. adventurexl

adventurexl

İsim:
    caner kirisci
    Selamlar arkadaşlar istediğiniz silis kumunu adresinize kadar gönderebiliyorum ödemesinide kargo görevlisine yapabiliyorsunuz kg fiyatımız 0,60 krş 20 kg kum için kargo fiyatımızda 9,5 lira.. kum çeşitlerimiz silis beyaz ,silis sarı ve bazalt siyah.. silislerimizin kalınlığı 0,2 -0,5 arası bilgiiçin irtibat kurabilirsiniz..

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    İstanbul'u bilmiyorum ama ben 50 kg sanayiden dökümcüden 5 tl'e alıyorum.Şimdiye kadar bana ve arkadaşlarıma farklı farklı yerlerden toplam 500 kilo silis kum almışımdır.Oturduğunuz mevkide sanayii varsa,dökümcünün birine uğrayıp kullanmadıkları bir kumdan alabilirsiniz.Tavsiyem kumu biraz eşeleyin orta kısımlardan doldurtturun.

Aldığım kumların çoğunun nedense renk tonu ve inceliği tutmadı.
    Sarımtrak olanları çok doğal gözüküyor.En son kendime aldığım kumda bej rengi oldu.

Sayfayı Paylaş