1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

slm Ben Aybüke Betta Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde aybüke tarafından 16 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. aybüke

aybüke

İsim:
    aybüke aydın
    Merhaba;

Benim beta balığım var fanusta yaşıyor. Geçenlerde 4 günlüğüne bir yere gittim. Annemlerde suyunu değiştirmemiş ve balığımın tek gözü kocaman şişmiş. Çok moralim bozuluyor onu öyle görünce. Burda bir balıkçıya gittim 'Deep oodinodur' diye mavi bir damla verdi..Lütfen yardım edin onu eski haline döndürmek istiyorum.

Teşekkürler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun Aybüke Hanım.

Fanus ortamı Betta da olsa yetersiz şartlar demektir. Filtre sistemi koyulmaz, yemleme yükünü işleyecek biyolojik alan yaratılmaz bu ortamda. Bu yüzden yemlemeler sonrası ve tabi emanet edilen ev halkının yemi biraz kaçırması demek fanusun suyunun çökmesi demektir. Bu durumda kısa süre bile olsa suyu değişim görmediğinde balığın direk tepki vermesi anlamına geliyor.

Tedavi önerileri ilaçlarla olabilir veya zor olur ayrı bir konu ama şartlar iyileşmeden iyileşme de görülmez. İlk olarak damacana su ile fanusun büyük oranda suyunu değişmeniz ve aldığınız ilacı günlük önerilen dozda kullanmanız inşallah sonuç verir. Her ilaç kullanımının sonraki günü fanusun suyunu %20 değişirseniz iyi olur. Su değişimlerinde ısıya dikkat edin.

Geçmiş olsun...

aybüke ve yasemin elif bunu beğendi.
  3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Evet Temel abiye katılıyorum...

aybüke bunu beğendi.
  4. aybüke

aybüke

İsim:
    aybüke aydın
    Teşekür ederim Temel bey, Barış bey..

5. aybüke

aybüke

İsim:
    aybüke aydın
    Balığım bugün öldü:(((((((

6. VolkanUZ

VolkanUZ

Yer:
    Çanakkale
    İsim:
    Volkan UZ
    Fanus hiç bir balığın rahat edebileceği bir ortam değil Temel abinin dediği gibi, kendinize 30-40 Litre bir akvaryum alın ya tek bir beta yada bitkili yapıp lepistes vb bakarak başlayın gerçekten zevk alacaksınız. Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş