1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Snow Prenses Bakımı-Nasıl Olurla İlgili

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Bytulu tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Bytulu

Bytulu

İsim:
    musatulu
    Öncelikle herkese merhaba;

Ben yaklaşık 1 hafta önce bir Snow prenses aldım. Bir fanusum var ona koydum çok hareketli yerinde durmuyor, fanusa alıştı yemlerini yiyor. Suyunu değiştiriyorum fanusda bir problem yok, yalnız ben fanusda değil de bir akvaryumda beslemek istiyorum.

Öncelikle sorularım:

1-Akvaryumun boyu min. ne kadar olmalı.
    2-Üresin istiyorum şuanda 2,5 cm filan. Yanına kac adet balık alıyım yavru olduğu için aynı anda büyüsünler istiyorum.
    3-Bitkisel ve hayvansal yem veriyorum 2 gün hayvansal 3 gün bitkisel yem 2 gün aralıklarla (reklam gibi olucak ama üstadlar kb acemiyim damlanın markasını ve ismini veriyorum ama reklam amaclı değil balığımın sağlıgı için) AQua multivita adlı stres önleyici ve yemleri vitamın bakımından zenginleştirmek içinmiş akvaryumcu mecbur almamı söyledi. Yemleme yöntemim doğru mu ve damla veriyorum iyi mi kötü mü veya hangi damlayı tavsiye edersiniz?
    4 Olarak bir tane Cichlid türünden balığım var 8 ay oldu çiftleşme gibi bi özelliği yok aldığımda akvaryumcu öyle dedio 6 ,7 cm ikisini aynı fanusa koysam olurmu anlasırlarmı ikinci balığım çiftlik üretimi olduğu için üremiyo onu 8 aydır besliyorum ama snow prenses gibi bakım istemiyordu sizlerin görüşlerini yardımlarını bekliyorum .
    5-Üniversite öğrencisim hobi olarak balık beslemek çok hoşuma gidiyor ama belirli bir bütcem olduğu için tavsiyelerinizde buna dikkat etmenizi rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkürler saygılarımla...

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Snow Prenses Bakımı-Nasıl Olurla İlgili

Musa bey öncelikle aramiza hoş geldiniz. Bende bir zamanlar sizin yaptiginiz hatayı yapıp araştırmadan ciklet türüne giriş yapmıştım. Tabi sonu hüsran oldu. Fanusta bırakın cikleti bence beslenecek Balik turu yok denecek düzeyde. Şimdi aldığınız o Balik zaten büyümeyecek. Ciklet ile devam edecekseniz en az 150-200 lt arası bir akvaryuma ihtiyacınız var. Kusura bakmayın ama o akvaryumcunuzu değiştirin. Biraz karamsar bir başlangıç oldu ama bunlar hobinin gercekleri. Bu sekilde imkanlarınız el verecekmi ona göre devam edelim.

Cep mesaj...

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.Beyaz prenses gibi cıchled balıkları en az 150litre hacim ister.Fanusta balık beslemek sağlıklı değildir ve kısa sürede balığınızı kaybedebilirsiniz.En kısa sürede yeni ve litresi 150litre civarında bir akvaryum almanızı tavsiye ederim.Balığınız daha kısa sürede büyüyecek ve üreyecek.Böylece daha çok hobiden zevk alırsınız.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun,

Fanusta o tür fazla durmaz elbette, akvaryumu bir an önce alsanız fena olmaz. Akvaryum boyut olarak eğer fazla sayıda Snow Prenses besleyecekseniz en 150 Litre olması iyi olur. Daha düşük hacimli bir akvaryum tercih edilirse balık sayısı azaltılmalı. Snow Prenses üremesi zor değildir ancak uyumlu dişi erkek oranıyla oluşmuş bir gurup olmalı akvaryumda. Yavru boylarda alıp büyütülürse dişi, erkek oranı seçilip ayrılabilir. Yemleme şeklinde sorun yok, devam edilebilir aynı şekilde.

5. Bytulu

Bytulu

İsim:
    musatulu

Yorumlarınız için tesekkürler, bugün bir tane dişi ciklit aldım akvaryuma sonunda geciş yaptım. Şimdilik 50 litre bir dişi bir erkek besliyorum, aldığım dişi hemen alıstı fanusdaki suyda ekledim. Biyolijik yapılanma için.150 litre akvaryum bana çok büyük geldi ama bu tür için gerek bu bende. Onun için sayıyı az tutup 50 litre bir tank aldım bugün .

6. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Fanusdan iyidir gene ufak ama olsun.

Sayfayı Paylaş