1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Snow Prensesler

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umutkrgl tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Erkek snow prensesim dişiyi sürekli kovalıyor. Tamam bu normal ama aşırı hırçın bi halde kovalıyor saldırıyor gibi titretiyor. Kendini dişinin yanına gidip dişimin yanında da böyle dişlemiş gibi hafif derisi zedelenmiş. Hayvanı sürekli köşelere sıkıştırıyor suya atlayıp giriyor durmadan dişi. O kadar saldırıp hırpalıyor ki bazen yunuslarıma ve sarı prenseslerede dalıyor arada ne yapayım ? :S

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yapılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Erkek balık üreme isteğinde olunca ayrı sıkıntı olmayınca ise ayrı sıkıntı oluyor veya şikayetler oluyor. Aşırı taciz olabilir ama bu balığın sağlığından ve üreme isteğinden gelir. Dişi karşılık vermek istemeyince sorun yaşanır. Tüm bunlara erkek balığa uygun birtek dişiden söz edince, belki akvaryum hacmi ve sığınma alanı yetersiz olunca suçu balıkta aramak yanlış oluyor. Agresif diye de baskın erkek balığı çıkarma düşüncesi ise bence büyük hata oluyor.

3. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Saklanacakları bol kayalığı koyacağım akvaryum 150 litre küçük sayılmaz gayet rahatlardı 2 gündür nöyle bugün dahada arttı 5 dakika durmuyor bugidişle öldürmesinden kokuyorum çok hırpalıyor kayaları koyayım o zaman en kısa zamanda olmadı çıkartmaktan başka çarem kalmıyor erkeği yoksa öldürcek hayır daha öncede çiftleşti balıklarım yavru aldım 20 den fazla ama böyle öldürürcesine saldıranı ilk defa göryom :S

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Umut bey kaç tane dişiniz var akvaryumda?

5. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Akvaryumda 2 dişim vardı...Eve geldim yarım saat kadar önce sabah çıktığımda birşey yoktu ikisinide kovalamaya başlamıştı sadece.Eve döndüm şok oldum birinin kuyrugunu yemiş solungaçlarını kopartmış diğerinide hırpalamış şok oldum napıcağımı şaşırdım sinirden alıp atacaktım erkeği :S

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sakin olmak gerek Umut kardeşim. Agresif bir erkek ama muhtemelen sağlıklı erkek bir balık. Yapılacak olanlar belli biraz da. Ya dişi eklenecek, yahut sığınma alanları oluşturulacak ki bu her zaman çözüm olmaz, yahut erkek balığı çıkarman gerekecek.

Yeni alacağın erkek balığında bir garntisi olmayacak elbette.

7. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Üzülerek çıkarmam gerekecek çünkü çok agresif bir balık yunuslara bile saldırıyor snow prenses agresiftir ama bu gerçekten değişik çıktı ne yapacağımı şaşırdım iki dişimide mahvetti mecburen çıkartcam birine vericem.Peki yaralı balıklarımı nasıl iyileştiricem kuyrukları filan yeniden çıkarmı?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toparlarlar endişen olmasın. Yapman gereken iyi beslenmelerini sağlamak.

Sayfayı Paylaş