1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Snowflake percula ve karın şişliği

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde tristan_76 tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    Arkadaşlar;
    Çift palyaçomdan birinin karnı şiş ve Bi köşede takılıyor. Yem yemiyor. Bazen yan dönüyor. Diğerinde sorun yok.
    Anüste dışkı falan yok ama sanki anüstede hafif şişlik var gibi. Sorun ne olabilir ve ne yapabilirim?
    Sorun olan üstteki palyaço:(

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kabızlık veya iç parazit sorunu olabilir. Balık yem alıyor mu?

Ne zaman alındılar, başka hangi balıklar var ve beyaz ipliksi dışkılama yapan balıklar var mı?

İç parazitse yem almıyorsa karantina tankına alarak antibiyotik uygulanabilir, yem alıyorsa yeme emdirerek ilaç verilebilir.

Kabızlıksa ve yem almıyorsa solungaçları biraz geçecek şekilde kılcal hortumu ağızdan sokarak zeytin yağını şırınga ile vermek fayda sağlar. Zor uygulamadır uzmanlık ister ve hassasiyet gerektirir.

tristan_76 ve Alparslan bunu beğendi.
  3. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    Balıklar 2 aydır bende. Sorun olduğunu düşündüğüm yem almıyor. O dahil akvaryumda tarifini ettiğiniz şekilde dışkılama yapan yok. Bariz şekilde karnı şiş :( Parazitse neysede kabızsa tarifiniz yapabilecek yetenekte değilim :(

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kutlu abi o zaman kabız gibi görünüyor, zeytin yağı işlemini yapamıyorsan en azından balığın hızlı hareket etmesini sağla yani biraz kepçeyle kovala, korkudan altına yapar, hemde kaçmaktan fit olur...

tristan_76 bunu beğendi.
  5. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    Şimdi daha dikkatli baktım tam anüs kısmı bariz şişkin

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kutlu abi yarın balığın durumuna tekrar bakalım.
    Hep diyorum yine diyeyim palyaçoyu benden alın diye, neyse başka sefere ben veririm...:)

tristan_76 bunu beğendi.
  7. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    Senden alalım tabi Alpi. Ama sorun aldığım kişiyle alakalı değil. 2 aydır derme çatma gecekondu gibi sumpda duruyordu canlılar. Pek ilgilenemedim, tuzluluk vs. sık sık dalgalandı. Hatta su tamamlamanın ucu sumpda kalmış geri sifonlama yapmış, akıllanmadım 2 kez yaşadım bu aksiliği. Üstelik tamamlamadaki ro su içine tuzlu karışınca bakteriler öldü su bulandı. Üşendim ellemedim o suyu yine kullandım tamamlamada... :(

8. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    Snowflake' i kaybettik :(

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  10. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Geçmiş olsun, biraz boşu boşuna gitmiş gibi görünüyor, keşke sağlam çalışan bir akvaryuma emanet verseydiniz. Neyse elinizde 1 tane sağlam var en azından. Umarım o salimen devam eder, tekrar çok geçmiş olsun.

tristan_76 bunu beğendi.
  11. tristan_76

tristan_76

İsim:
    kutlu gök
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Keşke keşke düşünebilseydim diyeceğim ama inanın ben bu haldeyken bile kendi canlılarım yanında 4 ayrı arkadaşımın emanet canlılarına baktım.

Ontheway bunu beğendi.
  12. relooper

relooper

Yer:
    izmir
    İsim:
    günay
    bi not düşeyim suda kalmış yem artıklarını yiyen balıklarda çok görülür bu hastalık

tristan_76 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş