1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Soğutucu önerirmisiniz?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde KeVoK tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. KeVoK

KeVoK

Selamlar,

Bana fikir verin lütfen. Benim Akvaryum derecesini düşürmek için ya suyu değiştiriyorum yada buz koyuyorum. Baya yorucu oluyor.
    Soğutucu hiç kullanmadım. Kullananlar memnunmusunuz? Almamı önerirseniz hangisini almamı önerirsiniz?

Şimdiden Cevaplarınız için Teşekkür Ederim..

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Soğutucu önerirmisiniz?

Berfin hanım yaşadığınız bölgede şuan hava sıcaklı nedir ?

Akvaryumlarda ani ısı değişimleri beslediğiniz canlıları kötü etkiler. Bu yüzden hiçbirzaman akvaryuma buz atmayın ve su sıcaklığını düşürmek için su değiştirmeyin. Bunun yerine basit bir pc fanını akvaryum kapağına monte ederek suyun ısısını kademeli olarak düşürebilir,hatta sabit tutabilirsiniz.

DIY katagorilerimizde akvaryumları soğutmak için yapılmış birçok çalışma var. DIY katagorimizi incelemenizi tavsiye ederim. saygılar:gif

3. KeVoK

KeVoK

Soğutucu önerirmisiniz?

Şu anda bizde kar yağıyor. Soğuk yanı ama oda sıcak. Benim lotlarım en fazla 20 derece olur. Oda en fazla. En iyisi 18 ama bir olmuyor. Dün örneğin eve geldim baktım dereceye 22.6 olmuş. Buz koydum soğudu. Mecburen yapmam gerek. Tavsiyeniz için Teşekkür Ederim. Bakarım hemen o bölüme.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Soğutucu önerirmisiniz?

Buz çok tehlikelidir.. Bilmiyorum pikachunuz benek hastalığına falan yakalanıyor mu ama diğer balıkları her an hasta edebilirsiniz.. Eğer soğuk olması gerekiyorsa suyunuz ve kaç derece olması gerekiyor ise 1-2 tane 8 cm'lik yada 12 cm'lik pc fanlarındanda edinerek bir adaptörle bunları çalıştırıp suyunuzu Olcay hocamın dediği gibi soğutabilir yada dengeyi sağlayabilirsiniz.. Orda ki petshoplardada olabilir akvaryum fanları onlardanda edinebilirsiniz.. Viyana'damısınız bilmiyorum ama orda hiç gözüme petshop çarpmadı benim şimdi düşündümde .. huh:

5. KeVoK

KeVoK

Soğutucu önerirmisiniz?

petshop çok var burda. Ben kendimde orda çalışıyorum. Balıklarımı akvaryumumu felan hepsini çalıştığım yerden aldım. Salı günü bakarım hemen. Dünden beri kar yağıyor bizde akvaryumum pencereye yakın kapağı açıp pencereyide açıyom şu an 18.7 de tam süper derece yani. Salı günü çalışıyom o zaman bakarım. Hiç o bölüme bakmamışım gerçeği söylemek gerekirse. İnsan zorda kalmadıkça kafasını çalıştırmıyor çak:gif.

6. taygun

taygun Guest

Soğutucu önerirmisiniz?

Sorun çözüldü o zaman. Cevap dükkanın raflarında...

7. KeVoK

KeVoK

Soğutucu önerirmisiniz?

Dükkanda baktım ama hiç yok. Sadece 1 tane vardı oda gerçek soğutucu hem çok elektirik harcıyor hemde 350 lira civarlarındaydı. Alirim almasınada elektrik harcaması kötü oldu ben ödemediğim için elektriği biraz kötü :(
    Gene herhalde buz eklemeye devam.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Soğutucu önerirmisiniz?

Elektrikten anlayan hiç kimse yok mu çevrenizde acaba ? 2 tane pc fanı ve bir adaptörde işinizi rahat rahat görür çünkü..

9. KeVoK

KeVoK

Soğutucu önerirmisiniz?

var varda hobime herkes karşı olduğu için kimse yardım etmiyor. Bugün bir akvaryum aldım herkes bana küsmüş. Kimse konuşmuyor benimle. Bana bir sinirle bakıyorlar. Babam anam herkes. O yüzden yardım etmiyor kimse. Hepsini tek başıma yapıyom. Nasıl yapçam biraz anlatırsan ve foto'da eklerseniz kendim yapmaya çalışırım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Soğutucu önerirmisiniz?

Pc ürünleri satan elektronik mağazalarından birine gideceksiniz ilk önce ordan 2 adet 80 mm'lik fanlardan alacaksınız.Pahalı şeyler seçmenize gerek yok çin malı olsa bile işimizi görür.Sonra elektrik elektronik reyonuna geçiceksiniz ordan 12 voltluk bir adaptör alıcaksınız.Eğer bulabilirseniz üstünde 3 ila 12 volt arası ayarlama yapabilmenizi sağlayan switch'li olanını alırsınız..

Bunları aldıktan sonra ;

http://www.akvaryumportali.com/forum/diy-genel-portal-b46.0/ linkinden güzel bir başlık açarsınız ve bunların bağlantısının nasıl yapıldığına dair sorunuzu sorar elektrikten anlayan arkadaşların cevap vermesini beklersiniz ki o da çok kısa sürer emin olun. Ben benim kini kendim yaptım basit bir iş ama işi bilenden öğrenmeniz daha doğru olur.

11. KeVoK

KeVoK

Soğutucu önerirmisiniz?

tamamdır teşekkür ederim. Bugün öğleden sonra alırım. Artık el birliğiyle yardım edersiniz bende kurarım. Çok Teşekkür ederim. :cicek: :cicek: :cicek:

Sayfayı Paylaş