1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sobo T-80F Hakkında Yardım - Hazır Sistem Akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Bademdereli51 tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Merhaba arkadaşlar Gitti Gidiyorda (urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/sobo-t-80f-akvaryum-325-00tl-51373837) bu akvaryum gibi bir akvaryum almayı düşünüyorum. Acaba sizce bu akvaryumların filtre sistemi yeterli olurmu yoksa akvaryumu yaptırıp dış filtre alıp sistemi kendim mi kurayım? ne dersiniz tecrübesi olanlar bir akıl versin lütfen .

Bu arada akvaryumda ciklet yetiştiricem bilesiniz. Benim için önemli olan filtrasyon problem olmasın onu istiyorum.

Ürünün Özellikleri,

Marka:SOBO

Model: T-80F

Ürün boyutu: 80 × 38 × 58cm

Kapasite: 135Litre

Aydınlatma: Var 2Adet Flüoresant

Filtrasyon: Üstten Filtreli 1500L/S

Garanti Süresi: 2 Yıl

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Sobo T-80F Hakkında Yardım - Hazır Sistem Akvaryum

Serdal Bey;

Öncelikle ürünü inceledim. Ürün ölçüler açısından zaten ciklet türleri için düşük bir hacime sahip. Ayrıca üstten filtreli akvaryumlarda filtrasyon çok sağlıklı olmamakla birlikte yeterli gelmemektedir. Ürün fiyat olarak düşünüldüğünde ise o fiyatın üzerine biraz daha koyarak 100*50*50 yada 60 ölçülerinde bir akvaryum almanız daha sağlıklı olur. Zira bu akvaryuma eklemelerden sonra kalacak hacim 100 LT nin altında kalacaktır.

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Sevgili Serdal,inan ki ben bu tür ürünlerin yedi şeceresini inceleyip araştırdım.Şunu belirteyim ki filtrasyon olarak belli bir düzey seni götürür ancak asla kaliteli bir dış filtre veya bir sump sisteminin vereceği randımanı veremez.Ben de bahsetmiş olduğun gibi bir ürünü almak üzereyken son anda çark ettim.Sana da tavsiyem öncelikle sumplı bir sistem edinmen.Sump ilk tercihin olmayacaksa da dıştan filtre sistemlerine bak.Hazır sistem akvaryumlardan uzak dur.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yorum yapan arkadaşlara katılmakla birlikte, aslında üst sump sistemleri zayıf filtrasyon sağlamaz ancak şekli, hacmi ve efektif oluşu çok etkiler. Maalesef hazır sistemlerin üst filtreleri bunlardan yoksun oluyor.

Sayfayı Paylaş