1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sohal Tang

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde barbs tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Familya,Kütük
    Tang ailesinin bu deli dolu ele avuca sığmayan ferdi olan sohal tang diğer adları ile arap,cerrah,zebra tang olarak ta adlandırılır. İkametgah olarak Basra körfezi ve Kızıldeniz de resif yamaçlarında ve platolarında yaşarlar

Agresifim..
    Kendi türlerine oldukça agresif bir balıktır. Bülent abi onla olmaz bunla olmaz dedikten sonra okuduklarım bir canavar olduğu yönünde tabi bu balığın karakteri ile ilgilide bir durum ama eklenme zamanı da önemli
    clown tang,purple tang ve wrasse türleri ile öyle kovalamaca yı aşan ölümüne kavga ettikleri söylenir Daha sonra dan ekleme yapılacak canlılar dikkat ile ve balığın karakteri iyi takip edilerek eklenmelidir Kendi gibi agresif türler seçilmelidir.

Hastalık,Tedavi,Diyet Uygulanması
    Başlıca görülen rahatsızlığı çizgi erozyonu ile hole in the head denilen hastalık en çok görülen hastalık türleridir. Tedavisi içinse vitamin takviyesi ve vejetaryen yem takviyesi
    Beslenmesi
    tankında bu canlı bulunan biri olarak haftada 3 kez yosun veriyorum 1 kez artemia, 2 kez de nls a plus yem veriyorum 1 gün de hiçbir şey vermiyorum
    Peki neden yosun ?
    Teknik olarak pek bilgim yok ama yazılan ve çizilene göre agresifliğini önlediği söyleniyor bununla birlikte iç hastalıklar ve parazit hastalığının önüne geçildiği aşikar,doğada yukarıda da yazıldığı üzere resif yamaçlarında ve platolarda yaşadıklarını söylemiştik doğal beslenmesi de bu yönde resiflerde kayalardaki yosunlarla beslenmesi de bu diyet uygulamasını göz ardı etmememiz gerektiğini gösteriyor.Aslında tüm tang türleri için durum aynı

Kendi tankım dan Sohal

512.jpg

2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Aynen yazılanlar doğrudur. Benim Wrasse yi gece akvaryumun dışına fırlatmış. Tüp kurdunun kafasını kopardı. İnanılmaz saldırgan yalnız Yellow Tang onun icabına bakıyor. Dinsizin hakından imansız gelir misali.

3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Barbaros abi emeğine sağlık güzel yazı olmuş.
    Ben haftada 2 kere de karides veriyorum .
    Saldırganlığına gelince koğuşta bir ağa(purple) ve bir çete(4 yellow) daha var o yüzden bakışıp geçiyorlar .Purple tek bulduğu yellowu kovalıyor ,onlar toplanınca purple'ı :D Sohal rahat takılıyor yüzüyor miss:D Buraya Naso eklemek istiyorum aslında ama zaman geçtikçe zorlaşıyor senin de dediğin gibi . Ya beraber konmalı aynı türler ya da çok kısa süre zarfında eklenmeli diğer balık.Epeyi sonradan eklemeyi düşünürsek de sonradan eklenecek balık sohalden büyük olmalı bence o zaman belki eklenebilir:D

barbs bunu beğendi.
  4. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Doğan Bülent abinin dediği de o ya şimdi eklenmeli yada asla ama sende öğünlere yosun ekle bence ya o purple çok güzel bir canlı renk olarak inanılmaz bir forma sahip ama çok ama çok arıza bir canlı

5. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Aynen formu ve rengi çok güzel ,arada sarı lacivert olmasına takılıyorum ama neyse:D Barbaros abi şu ara kemerleri öyle sıktım ki inan yosuna 30 40 TL bütçe kalmadı .Mp40 ve PS motoru derken fena silkeledi beni.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Motoru almaya gelince hatırlat vereyim bende var sosyetik nöri yosunundan :)

taakaa bunu beğendi.
  7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Her geldiğimde bir şey alıyorum daha almayacaksın beni eve:D:D Vermedi daha değil mi Temel abi

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Aldım dönüşte, ama kolay vermedi. İki çift balığa mal oldu. :D
    İstediğin zaman alabilirsin.

taakaa bunu beğendi.
  9. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Tamamdır Bülent abi çok sağol.:D Üretince fazlasıyla alırız:D

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Barbi, tam tecrübe yazısı olmuş kutlarım. Her güzelin bir arıza yanı vardır, öyle sevmek gerek.
    2 çift balığa gitti MP 40 dalga motoru, sormayın dertliyim.:) Kıl kadar balıklar, çifti 650 lira olacak iş değil. Çay içtikten sonra kafam dang etti...dertliyim.:D

barbs bunu beğendi.
  11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hade leynnn, aldın cillop gibi balıkları nağme yapma şimdi. Bir aydır kafamın etini yiyon percula lazım diye.
    Para lazımsa akvaryumu,aydınlatmayı da satalım :D

taakaa bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Satılık zaten.:)

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Böyle satış yapıldığını da sende gördüm.
    Aç bir ilan da ihtiyacı olanlar alsın :)

14. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Gergedan gibi olanlardan mı?

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Burunları deyişik, geri kalan aynı :)

16. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    :) Özgün Bey de olanlardan mı ?

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    He aynı familya :)

18. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Gergadan gibi olanlar kaç para acaba

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Sen taktın gergedana anlaşılan.

Erdem. bunu beğendi.
  20. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Üzülme Temel abi senin balıklar çiftleşif birde üredilermiydi alllah dokunmayın Temel abimin keyfine. İlk müşterin ben olacağım haberin olsun.

Sayfayı Paylaş