1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sohbet Tadında...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Muzikopat tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Merhaba arkadaşlar. Sohbet tadında fikirlerinizi almak istediğim ilginç ama bir o kadar da herkesi ilgilendiren bir konuya değinmek istedim.

Malumunuz hepimiz mutlaka birilerine aşık olmuşuzdur. Mesela ben 9 yaşında aşık olduğuım kızın simasını henüz unutabilmiş değilim. Neyse...

İnsanlar sevgili oluyorlar , çıkıyorlar ve ayrılıyorlar. Elbetteki gönül ister kimse sevdiğinden ayrılmasın ama şartlar bazen gerektiriyor.

Sormak istediğim şu ! Mesela genç bir erkek bir kızla çıkıyor ve bazı nedenlerden dolayı ayrılıyor. Sevgililik dönemlerinde çıktığı kıza canım, bitanem, aşkım, hayatım, herşeyim, hayatımın anlamı derken neden ayrıldıktan sonra o beni haketmiyor gibisinden laflar kullanılmakta. Ben ona layık değildim zaten ben daha iyilerine layığım bana sevgili mi yok ? Hatta bazen hakaret boyutlarına kaçıyor iş. Peki ama neden ? Ayrılık gelince neden insanların düşünceleri %100 zıt alana yöneliyor ? Bu kadar basit mi ? Ayrıldıktan sonra neden kimse birbiri için dua etmiyor ? Neden hakkında hayırlısını dilemiyor.

Aklıma takıldı. Şahsen böyle bişey yaşamış biri değilim. Ama tecrübe edinmiş dostlarım varsa yada fikir yürütmek isteyen arkadaşlar yazarlarsa buraya memnun olurum.

Hayırlı geceler diliyorum.

2. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Sohbet Tadında...

Bilim adamlarına göre bu işin sebebi erken çocukluk dönemine kadar gidiyormuş.

Küçükken düştüğünüzde canınız yandığında suçlu hep kanepedir, yerdir, sehpadır. Hal böyle olunca suçlunun hep karşı taraf olduğu düşüncesi beyine kazınıyor ve hayatın ilerleyen zamanlarında bilinç altına yerleşen bu düşünce ile hareket ediliyor.

Kötü sonuçlardan hep karşı taraf suçludur düşünceside ilişki bittiğinde tüm sorunluluğu ve hatayı karşı tarafa yükleme ihtiyacını doğuruyor ve sonuç sizinde söylediğiniz şekilde oluyor.

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Sohbet Tadında...

Bence bunun sebebi karşındaki kişiyi iyi tanımadan ona bu sözleri sarfetmek.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Sohbet Tadında...

Hüseyinciğim aşk ile nefret arasında küçük bi çizgi vardır aslında :) biliyormuydun aşk aslında psikolojik bir rahatsızlıktır, izlediğim belgeselde aşık insanların beyinlerindeki aktivitelerin hemen hemen aynının şizofrenlerdede olduğunu söylüyordu.
    Sorunun bana göre asıl cevabına gelince ayrıldığın insana sevgin kadar büyük bir nefret duyarsın çünkü unutamamışsındır ve hala seviyorsundur aslında, kızgınlığın geçtiğinde ise sevgin bitmiş olur gibi bişeyler işte, ne biliym be kardeşim ya nereden buluyorsun böyle sorular hayırdır aliye:gif

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Sohbet Tadında...

Bana kalırsa birliktelik iki tarafı ağaçlarla çevrili bir yol ve aşksa bu yola dökülen asfalttır.Ve bizler o asfaltta giden arabalarız...Dert yandığımız konu asfaltın bozuk olması,bizim asfaltı bozuk yapmamız değil...Haliyle bozuk asfaltta zarar gören arabanın tek sorumlusuda asfalttır,biz değil...Çünkü bize göre o asfaltı biz bozuk yapmadık...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sohbet Tadında...

Hiç kimseye aşık olmadım ve aşka inanmam. Severekte evlenmedim sonradan saygı duydum ve bağlandım. burda:gif

Fikrim senim için önem taşımaz sanırım Hüseyin. dön:gif

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Sohbet Tadında...

Söyledikleriniz bana mantıklı geliyor arkadaşlar. Doğru noktalara dikkat çekilmiş. Emrah abi özellikle seninsöylediklerin çok daha fazla dikkatimi çekti. Aşıklar ve şizofrenler. İlginç.

Aslında nerede okudum hatırlamıyorum ama aşkın da aslında nefret etmekten kaynaklanıldığını söylüyordu. Nefret etmediğin insana , yani huyu huyuna senin her dediğini yapan insanın da aslında davranışlarına aşık olunuyormuş şahsın kendisine değil. Ne kadar ilginç değil mi ?

Misal senin her dediğini yapan bir kıza mı aşık olursun yoksa senin zıddına giden kıza mı ? Cevap pek nadir farklı olsa da hep istediğimi yapan kıza olmuştur. İşe felsefi boyutlardan yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum. Ya da yanılıyor da olabilirim. Konu biraz derin bir konu.

Emrah abi valla öyle aklıma geldi de sordum yoksa bişeyden değil . :)

Fikirlerini beyan eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş