1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sokak hayvanları

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde kartal tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Sokak hayvanları için bu yaz gününde kapılarımızın önünde bir kaç kap su bulundurmayı unutmayalım.
    Akşamdan kalan yemekleriniz olursa lütfen çöpe dökmeyin yada kurumuş ekmeleriniz olduğu zaman lütfen bir paket hazır çorba alıp o ekmekleride çorbayla beraber sokak hayvanlarına vermeyi unutmayalım.

Sokaktaki kırma kedi ve köpeklere onlar sokak köpeği,sokak kedisi gözüyle bakmayalım örneğin saf ırk köpek veya kediyide sokağa terk edersek o saf kedi ve köpekte sokak hayvanı olur buyüzden kırma hayvanları sokak hayvanı diye adlandırmayalım saf ırkta sokakta yaşarsa sokak hayvanı olur.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Sokak hayvanları

Mutlu güzel bir yaklaşım.Sokak hayvanı bile olmuş olsa onlarında sevilmeye,iyi muamele görmeye hakkı var. Elimizden geldiğince yardımcı olmamız gerek tabi ama birde şöyle bir şey var. Bu hayvanlar sokakta doğmuş,sokakta büyümüş ve sokakta yaşamış.Ve onlar ihtiyaçlarını nerelerde giderebileceğini çok iyi biliyorlar. Örneğin bir kedi karnı acıktığında yemeğini nereden bulabileceğini çok iyi biliyor ve en yakın çöp konteynırına gidiyor. Yani onlar kolay kolay aç susuz kalmazlar. Bizim yapmamız gereken tek şey, onlara eziyet etmemek.Onlar sokak yaşam kanunlarını herkesten iyi biliyor. :ay:

3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Evet haklısın :ay:Olcay abi ama ben havalar çok sıcak ya hemen ulaşabilcekleri bir yer olsun diye düşündüm :)

Senin dediğin gibi abi hiç birşey yapmasak bile eziyet etmesek gene yeterli olacaktır.

reis bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Güzel bir konuya el atmışınız aslında. Sokak hayvanlarıda bir can taşıyo insanlar sıcakdan nasıl bunalıyosa onlarda aynı şekil bunalıyo eminim, evimizin bahçesine yada kapı önüne bir kap su koyarsak bir nevide olsa susuzluklarını dindirmiş oluruz. Ben bunu her akşam yapıyorum bahçedeki kediler ve köpekler doya doya içiyolar, çok zor bir iş değil bir kap su elimize ağırlık yapmaz üsenmiyelim onlarında canları var.

5. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Desteğiniz için saolun saygılar:gif

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Benim bahçemde kedim var 12 yaşında, yaklaşık 9 kilo. Eğer bırakacağım suya bir kedi veya köpek yaklaştıracak olsa seve seve yapardım. O yüzden yakınlardaki ağaçlık yerlere yaklaşık 4 litre plastik kapta koyuyorum. Umarım işe yarıyordur.

7. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

İşe yaramazmı okadar yarıyorki sadece köpek ve kediler değil kuşlarda bu sulardan içiyorlar.Ben hergün bahçeye yem atıyorum kuşlar için doğa olmazsa yaşam olmaz biz dünya insanlar sayesinde yaşıyor gibi davranıyoruz,arının yokulduğunu düşünürsek meyve yiyemeyiz polenleme olmaz çünkü sonra elle polenleme yapmak zorunda kalırız ki günde sadece 1 insan 1ağaç yapabilir ama 1 arı kimbilir kaç bin çiçekte çalışıyor.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mutlu kardeşim güzel bir konuyu paylaşmısın gözden kaçırmışım ,teşekkür ederiz.Şuan evin önünde ve pencere kenarlarına su kaybı koydum (kuşlar içinde).Umarın ufakta olsa bir fayda sağlar.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sıcak ve Soğuk: Havalarda elimizden geldiği kadar yardımcı olup onları anlamaya çalışalım.

Sayfayı Paylaş