1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Son 2 Gündür Akvaryumda Garip Şeyler

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ustunturker tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ustunturker

ustunturker

İsim:
    üstün türker
    Herkese merhabalar...

Daha önce yine şuan kullandığım akvaryumum da lepsites bakıyordum, şuan ise prenses yani ciklet besliyorum. Balıkları yavru iken aldım 11 taneydiler, hepsi sağlıklı yaşıyorlar fakat küçükken aldığım için cinsiyet ayrımı yapamamıştık. Yaklaşık olarak 7-8 ay oldu haliyle balıklar büyüdü, dün geceye kadar olağan dışı bir durum yaşamadım daha önceleri gayet sakindiler. 1-2 kıpırdanma olur öyle pekte kovalamaca olmazdı yalnız , dün geceden itibaren ithal akvaryumun köşedeki filtre borusunun arkasına sarı prenses saklanıyor bütün balıklar hep etrafında toplanıp birbirlerini kovalıyorlar. Mavi prenses dekoratif sandığın altında kumu eşeleyip yuva hazırlıyor. Sarı prenses dün geceden bu yana aynı yerinde dik bir vaziyette yüzmeden bekliyor. Alt bölgesinde daha önce Japonlarda gördüğüm şeffaf yumurtaya benzeyen bir küçük çıkıntı bulunmakta, daha önce kontrol ettiğimde bunu hiç görmemiştim. Erkek olduğunu düşündüğüm iki tane de sarı prenses var. Dişi sürekli kovalıyor yaklaştırmıyor yanına onları. Şimdi bir kaç sorum olacak yardımcı olur musunuz? Bu arada akvaryumun boyu 65 cm. Eni 35 cm. Yüksekliği sanırım 45 cm.

Not : Her ihtimale karşı sarı dişi, 2 adet sarı erkek ve mavi erkek akvaryumda şu an, diğerlerini çıkardım. 20131005_043822.jpg 20131005_044046.jpg 20131005_043857.jpg

1. Sarı prenses, mavi prensesle çiftleşir mi?

2. Sarı prenses yumurtalarını döllemek için bir erkek seçecek, yuva yapan mavi erkeği akvaryumda bırakıp diğer hepsini çıkarayım mı? Yoksa tamamı kalsın mı? Dişiyi yıpratıp öldürmelerinden çekiniyorum.

3. Bu aşamayı geçtik diyelim, dans ve çiftleşme süresi ne kadar sürer? Eğer diğer balıkları çıkarırsam tekrar ne zaman akvaryuma almalıyım?

4. Dişi sarı prenses sürekli orada saklanıyor ve yanına hiç birini yaklaştırmıyorsa çiftleşme bitmiş olabilir mi?

İlk fotoğraf dişi sarı prenses
    İkincisi erkek 2 adet sarı prenses
    Üçüncüsü mavi erkek prenses

Acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen...

2. ustunturker

ustunturker

İsim:
    üstün türker
    Mavi erkek şuan yine yuva yapıyor ağzıyla...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Akvaryum ckletler için ufak ve plastik süsler çiçekleri çıkarıp doğal bir ortam yapsanız iyi olur.
    1. Sarı prenses, mavi prensesle çiftleşir.
    2. Çıkarma konusunda karar tamamen sizin melez istemiyorsanız çıkarın.
    3. Çiftleşeceklerinin garantisi yok ki.
    4. Sarı prensessin ağzına bakın dolumu gıdığı sarkık mı, yavru aldıysa saklanması doğal...

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş