1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

"Son Okunan" Var mı?

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde taygun tarafından 19 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Merhaba,

Arayıp da bulamadığım bir konu var. Gözümden mi kaçıyor yoksa gerçekten yok mu?

Daha önce mesaj yazılan bir konuya girildiğinde kaldığız yeri bulmak için "son okunan" gibi bir komut olması iyi olur diye düşünüyorum. Aksi durumda en so hangi mesajı okumuştum diye arama yapıyorum.

Saygılar

2. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Ynt: "Son Okunan" Var mı?

Tamer hocam sanırım bunu uygulamak biraz zor..Forum kodları üzerine ne kadar yük getirisi olur bilemiyorum..Ama bir mesajı okurken kimin yazdığına dikkat edip o kişiye ait mesajları arattırdığınızda aradığınız konuyu bulmak daha kolay oluyor...ben kaybettiğim konular için kod yerine bu uygulamayı keşfettim tavsiye ederim. ;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ana sayfanın üst sağ tarafında yararlı linkler bölümüne tıklayarak sözünü ettiğiniz tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Bu günkü mesajlar, mesajlarıma yazılan cevaplar ve diğerleri.
    Saygılar...

4. taygun

taygun Guest

Murat Bey ve Temel Bey,

Merhaba. Sanırım ben anlatmak istediğimi iyi anlatamadım ki siz beni yanlış anlamışsınız.

Ben aradığım herhangi bir konuyu ya da daha önce mesaj yazdığım bir konuyu bulmak istemiyorum. Benim istediğim bunun bir adım önü.

Düşünün, bir konuya mesaj göndererek o konuya üye oldunuz. Beş gün sonra da konuyu aramak istediğinizde ne yaparsınız? Temel Bey'in tarif ettiği gibi "Yararlı Linkler"den "Mesajlarıma Yazılan Cevapları" seçersiniz. Karşınıza yeni bir ekran çıkar ve bu ekranda üye olduğunuz konulara birisi bir mesaj gönderdiyse o konular(başlıklar) listelenir ve konu başlığını tıklayarak mesajın içine girersiniz.

Benim sorum işte burada başlar.

Mesajın içine girince, karşınıza doğrudan birinci mesaj gelir. İşte burada bir ikon olmalı ve siz onu tıkladığınızda en son okuduğunuz mesaja gidebilmelisiniz. Konu başlığında 40 mesaj varsa ve siz bir önceki girişinizde 15. mesajı okuyup çıktıysanız, bu sefer gelişinize "son okunan" ikonunu tıkladığınızda sizi doğrudan 15. mesaja gönderir ve böylece daha önceden nerede kaldığınız aramak zorunda kalmazsınız.

Forum yeni forum olduğu ve mesajlar genelde bir ya da iki sayfa olduğu için şimdlik son okunan mesajı bulmak sorun olmuyor. Ama bundan bir yıl sonra üye sayısı artıp mesajlar ve konu sayfaları katlandıkça üyeler, üye oldukları konularda son okudukları mesajı aramaktan sıkılacaklardır.

Sanırım yeterince yardımcı olmuşumdur.

Saygı ve Segilerimle

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tamer abi, çok iyi anladım. Bu konunun teknik anlamda imkanı olup olmadığına bakalım. Eğer mümkünse elbette faydalı olacaktır. Zaten dikkat ederseniz, sürekli arayış ve geliştirme cabasındayız. Böyle en güzeline yaklaşacağız.
    Saygılar...

6. taygun

taygun Guest

Yapacağınıza eminim.

Kolay gelsin.

7. Assamite

Assamite

Ek olarak son gönderilen konu ve cevaplanan mesajları forum ana sayfasının en üstüne alırsanız daha düzgün gözükür hem kullanıcı açısındanda daha rahat olur bence.

8. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

Tamer abi ben, dediğin sistemi hiçbir forum sisteminde görmedim açıkcası (Vbulletin Smf Phpbb Mybb ve diğerleri)...
    Ancak böyle bir özelliği gördüysen örneğini verirsen memnun olurum...

9. taygun

taygun Guest

Merhaba Eren,

Aşağıda sana bir link gönderiyorum. İşe yarar mı bilemem. Çünkü orada gördüğün mesaj benim şahsi ekranımda görünen mesajdır. "Son Okunan Mesaja Git" ikonu orada var.

Ama sen de bu sitede bir konuya girip çıkarsan sanırım o ikon sana da görünecek.

Saygılar

http://www.akvaryumkulubu.org/vbulletin/showthread.php?t=38222

10. furkan

furkan

Abi sanırım bize anlatamamışşın, yada biz anlamadık. Sen Kategorideki en son yazılan mesajı görmeğimi diyorsun?

11. taygun

taygun Guest

Cevap bölümüne nasıl resim yapıştırabilirim?

Tşk.

12. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

Tamer abi, dediğin özelliği anladım...

İlk Okunmamış Mesajı göster özelliği...

Arıyorum şimdi bakalım bulabilirsem eklerim siteye...

13. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Eren.

Bu özelliği uygulamaya geçirebilrseniz çok faydasını göreceksiniz.

Saygılar

14. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

Tamer Hocam, araştırdım...
    Böyle bir özellik şu an itibari ile smf'de mevcut değil.
    Olduğunda hemen ekleyeceğim...

Siteye olan ilginiz için teşekkür ederim

15. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Eren

Keşke dediğim özellik hemen eklenebilseydi.

Saygılar

16. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

Keşke olsaydı Tamer Hocam...
    Gerçekten benimde hoşuma giden bir özellik oldu ama yok ne yazık ki...

Senden ricam siteyi geliştirme konusunda, çeşitli özellikleri her daim böyle kaleme alman...

Sonuçta forum türleri farklı olsa da, geliştirilmiş bazı özellikler bulunabiliyor ve benim de gözümden kaçabiliyor...

İlgin için tekrardan teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş