1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Son sistem yavruluk ve bölmeli üretim

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde sconat tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Balık üretim yavruluğu tanıtmaya çalışacağım. Anlatma özürlü olduğum için şimdiden özür dilerim.Pleksileri yapmak istediğimiz boyut kadar fotoğraftaki parçalar halinde keseceğiz ve deleceğiz.Her pleksi parçasının altında iki adet tırnak şeklinde çıkıntı bırakacağız buralardan alttaki alt plakaya oturacak. İsteyen pleksi yapıştırıcısı ile yapıştırabilir.

Akvaryumun size göre uygun tarafına gelecek plekside fotoğraftaki gibi askı kısmı yapmamız lazım.Akvaryuma sacağız buradan.

Yukarıdan bakış kısaca alt taban ve kenarlara gelecek askılık olmak üzere bu şablon oluşturulacak.daha sonra üzerine diğer parçaları işleyeceğiz.

Diğer parçaları alt taban üzerine yerleştiriyoruz. En üste gelecek kapak görevini görecek yuvalık kapağını takıyoruz.bu kapak seyyar yapılırsa daha kullanışlı olur bence. Yavruluk ve betta üretim hazneleri hazır hale geliyor.delinecek delikler üretimi düşünülecek balık yavrularının boyutuna uygun delinebilir.

balık yavruluğu.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 22 Ocak 2015
    yasemin elif bunu beğendi.
  2. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Ozan bey çok güzel bir proje fakat yavrulukta oluşturduğunuz delikler bana sanki biraz büyük gibi geldi huh: (En azından anaçların hüpleteceği kadar)..Birde acaba dipte delik bırakmasamıydınız keşke saat:gif ..Çünkü gece yavrular uyku haline girdikleri için dibe çöküyorlar..Diğer büyük balıklar tarafından yine hüpletilmeleri büyük ihtimal.Ancak herşeye rağmen profesyonelce bir sistem.. ;) Bölmelenmiş akvaryumu duymuştum(Yavru için) fakat bölmelenmiş yavruluk gayet başarılı bence burda:gif (yinede eksikleri giderilebilir) .8...Projelerinizin devamını merakla bekliyoruz Pratik Ozan Bey :helalolsun:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Ozan güzel paylaşıma imza atmışsın yine. :basardim: Zekice ama Seha beye katılıyorum dikkat çektiği konularda. Tabi senin bu delikleri betta üretim akvaryumu yani bettaları barındırmak için koyduğunu düşünüyorum ama Seha beyin belirttiği gibi belli bir boya gelen yavrular dışındakiler eklenmez sanırım. Ama mükemmel bir paylaşım ellerine emeğine sağlık. em34:

Çok işe yarar bu çok. :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi labirent gibi bişey yapmışsın. Ama senden de basit çalışmalar beklemem şahsen. Pratik adama selamlar. :)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ozan sanırım bu alvaryumun ölçüsüne göre yapılan birşey ? Kutucuk şekilne ama biraz dar bir alan içeren bir yavruluk olmuş. Kısa süreli yavru barındırmada kullanılabilir ama uzun vadede olmaz. Ama hem geçen ekmek,hemde kullanılan malzemenin kalitesi açısından on numara bir çalışma olmuş. Tebrik ederim. em34:

6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Yorumlara teşekkürler. pardon:gif Bu yapım mesajda yazdığım gibi bettaları ayırmak için tasarlandı.İsteyen alt delikleri delmez ve yan delikleride küçük çaplı deler.Tamamen kullanacak abilerin,arkadaşların,hocaların,ablaların tercihine kalmış. saygılar:gif

Kullanışlı çok rahat. :basardim:

7. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Ozan bey teşekkürler paylaşım için.Sizi hayranlıkla takip ediyorum zaten.Heyacanınız bitmek bilmeyen zevk alışınızı gönülden kutlarım.Bettalık olarak çok uygun ama yavruluk delikleri daha küçük delinirse belli bir boya kadar tüm balık yavruları doğum süresine göre ayrılabilir bölümlere.Balık yavruları belli boya kadar tutulabilir bölmelerde. em34:

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Zaten proje geliştirilebilir bir proje. Gerisi hayal gücümüze kalmış. Boyut , delik sayısı , kullanım amacı vs. vs. Ozan abi malzemeyi vermiş. İşlemek de bize kalmış...

9. stablizer

stablizer

Süper olmuş eline sağlık.En önemliside dediğin gibi isteyen bu proje temelini kullanarak istenen boyutta ve formatta yavruluklar yapabilir.Levhaların geçme sistem tutturulması ise ayrı bir güzellik.

10. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Güzel ve kullanışlı olabilir ama yapması zor sanırım :bilmem:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Konuyu geç gördüm ve bana diyecek birşey kalmamış söyleyeceğim herşey söylenmiş.. Ölçüleri çok güzel almak lazım ki köşeye koyduğumuzda ayıraçlar ile cam arasında boşluk kalmasın.Yoksa aradan geçen betta yavruları ya yem olurlar yada o boylarda kavga edebiliyorlarsa kavgada edebilirler..

Süper bir el işçiliği ve özveri var ortada , çıkara çıkara şapka kalmadı bende valla saygılar:gif

Saygılar

12. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Hayatımda gördüğüm en güzel yavruluk çalışması ben bunun camdan olanını yapmak için kaç gündür kafa patlatıyorum ben sadece alt kısımı nasıl parmaklıklı yaparım diye düşünüyordum. birde ben yavruluğun altının tamamen serbest olmasının yavruların direkt akvaryuma serbest kalmalarını planlıyordum tekrarlıyorum mükemmel ötesi olmuş ellerinize sağlık pleksi malzemeyi sağlayabilirsem bi iki gün içinde projenizi kopyalayacağım müsadenizle yeni çalışmalarınızı büyük hevesle bekliyorum

Sayfayı Paylaş