1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda 150.60.50h Reef Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde messiah tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Herkese merhabalar.Nihayet tank ve ekipman listesini kısmen toplamış bulunuyorum.Tankıma suyu doldurup tuzu karıştırmamın üzerinden bu gün itibari ile 33 gün geçti.Diatom sürecini atlatmaya çalışıyorum.
    İşte detaylar...

Tank: 150.60.50h arkadan taşırma sistemli çift iniş.Sump 120.40.50h 3 bölmeli ve biri tatlı su olarak kullanılıyor.Taşıyıcı sehpası ağaç olup beyaz parlak mdf giydirilmiştir.

Aydınlatma: 4x54 dıy armatürde çift timer bağlı. 3 adet ATİ 2 mavi 1 pembe.1 adet GIESMAN beyaz şeklinde.Çalışma saati açılış 16:00 kapanış 23:00.

Dalga motoru:1 adet tunze 6045

Kafa motoru : newjet 4500

Skımmer : Skımz sm201

Isıtı :Eheim 300 watt

Kum:Ne marka ve kaç mm.olduğu hakkında fikrim yok :)

Kaya : Nature's ocean 18 kğ.kuru kaya ( sıfır olarak alınan tek üründür :) ) + 2kğ. aşılama amaçlı canlı kaya.

Tuz : Royal Nature

Canlı olarak temizlik ekibi hariç max. 8 adet l boy balık,bir o kadarda soft mercan düşünüyorum.Umarım sizlerinde yardımıyla sorunsuz ve daimi olur.Teşekkürler...

YMR_AY, Kızıldeniz Akvaryum, Erdal ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hayırlı olsun, resim paylaşayımınızı bekliyoruz.

messiah bunu beğendi.
  3. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Teşekkürler fatih.Yarın akşam birkaç foto koymaya çalışırım.

sinsitilki bunu beğendi.
  4. Önder.

Önder.

İsim:
    Önder ÖZTÜRK
    Hayırlı olsun

messiah bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun foto olmadan olmuyor kurulumlar bekliyoruz.

messiah bunu beğendi.
  6. Erdal

Erdal

Sonunda diyelim hayırlı olsun.

messiah bunu beğendi.
  7. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hayırlısı olsun..

messiah bunu beğendi.
  8. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Hayırlı olsun...

messiah bunu beğendi.
  9. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    İlk fotolar..Olumlu olumsuz her türlü eleştirilerinizi bekliyorum....

SAM_0069.JPG

SAM_0074.JPG

SAM_0072.JPG SAM_0071.JPG

SAM_0070.JPG

sinsitilki, veysel, TencoMelih ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Diatom kaltı mı yoksa bu &ekildemi devam ediyor?

11. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Fotolarda göründüğünden daha koyu aslında.Bu kadarı bile beni inanılmaz rahatsız etti.Camlarımda parça parça yosun oluşumları vardı elimden geldiği kadar silmeye çalıştım.İnşallah bundanda ileriye gitmeden kalkar biran önce.

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yok yok diatom iyidir bende bir ay için çok az diyecektim ;)

13. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Yani dahada abartılı mı olması gerekir diatomun ? Şu an tankta 10 ad. conch 3 ad.snail ve 1 adette temizlikçi karides im var.7/24 karın tokluğuna full çalışıyor gariplerim.

14. Erdal

Erdal

Hayırlı olsun. Bende de diatom çok az olmuştu umarım seninde hafif geçer. Sağlıkla devam eder umarım.

15. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    inşallah dediğin gibi olur.bir nebze olsun kayaların ve kumun dahada temiz görünmesi adına conch ve snail sayısını hafta sonu arttırmayı düşünüyorum.Bu arada tankta canlı olmadığı için yemleme vs. yapmıyorum.Buna rağmen PS zaman zaman inanılmaz pislik topluyor.Nerden nasıl bu kadar pislik çıkıyor anlamıyorum.
    SAM_0078.JPG

SAM_0077.JPG

veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, conchların sayısını arttırmaya gerek yok sonuçta onlarda baya bir pisletiyor. Canlı girişleri başlayıp kvaryum iyice oturmaya başlayınca zaten diğer temizlik ekipleri pot worm vs. salyangozlarda dahil kendiliğinden olacak akvaryumda.

17. Erdal

Erdal

Herkes de çıkıyor o pislik ilk kurulumda sıkıntı yok.

18. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Şimdilik bir sorum daha olacak.Kum yüzeyinin hemen altında oluşan hava kabarcıkları var.Bu kötü giden birşeylerin habercisimidir ?

SAM_0072.JPG

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kum yapısı yani kum tane boyutu ve katman kalınlığı alt kısımlarda dolaşan akıntının ve yine buna bağlı olarak oksijen miktarının belirleyicisi olur. Elbette ciddi masraflar yapılan ve yine değerli canlıların ekleneceği bir akvaryuma eklediğimiz kum için 'marka, tür hakkında fikrim yok' ifadesini kullanma hakkımız pek yok, her noktaya hakim olmak gerek. Buradaki gibi ince taneleri kum tabanlarda daha fazla gaz birikmesi görülebilir. Yeni ve diatom döneminde olan akvaryumlarda bu daha da normaldir ama ilerleyen dönemlerde artması veya devam etmesi durumunda el atılabilir, zaten belli bir miktar kabarcık birikmesi de doğaldır. Akvaryumlarda yemleme yapılmasa bile oluşan biyolojik yapı yüzünden, suda gezen diatom alglar yüzünden ps toplama eğilimi gösterir.

20. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    İlk fircamizida yedik :).Kumu hobiyi birakan bir arkadas vermisti.Ne cesit bir kum sormak aklima bile gelmemisti.Kabarcik konusunda beklemedeyim o zaman hocam.ilerleyen donemlerde artarak devam etmesi halinde bir cozumu vardir umarim.

veysel, YIKIKTEMO ve Önder. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş