1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Akvaryumu Kurdum :) :)

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde eraser15 tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. eraser15

eraser15

İsim:
    Ahmet Batuhan Dönmez
    Boyut (cm): 100*45h*37
    Kapasite (litre): 166,5

Canlılar: Hafta sonu tropheus yavrusu gelebilir hediye olarak gelmezsede 20 adet yavru sp atmayı düşünüyorum.

Malzemeler: E-Jet 908F iç filtre,300 Watt ısıtıcı vardı akvaryumdan çıkarınca patladı :motz:,Yaklaşık 25 kg kadar midye mercan kırığı karışık,lav kayası değişik delikli kayalar.

Akvaryum Bakımı: Haftada Bir Kere 20% Şuan zaten boş çalışıyor.

Kullanılan Yemler: Ne önerirsiniz?

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Ne önerirsiniz ?

Fotoğraflar :

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Akvaryumun kendisi kapaklı ve aydınlatma tesisatı varmış ben sadece fluoresant takıp keyfime bakıcam. :) Resimleride büyük koyunca sayfa büyüyor. :) Resimler telefonla çekildi 2 telefon fark ediyor zaten :) Çok sevinçliyim hafta sonunu bekliyorum.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Sonunda Akvaryumu Kurdum :) :)

Akvaryum gayet hoş ve şık görünüyor. Gülle güle kullanırsın İnşallah. Kaya dizilimi ve kum yakışmış ama biraz daha yakın çekim yapsaydın daha net olarak görürdük şekli şemali. Bir arka fona ihtiyacın olacak.Bu şekilde akvaryum çok güzel örünmüyor. Güzel bir mavi folyo ile arka camı kaplarsan güzel bir derinlik havası katarsın akvaryuma.

Akvaryumun tropheus lar için uygun değil. Yani hacmi bu türler için yetersiz. Beslemeyi düşündüğün tropheuslar şimdilik yavru bile olmuş olsa ilerde sorun çıkacaktır. Bu akvaryumda tropheus beslemeni önermem. Sarı prenses beslemeyi düşünüyorsan,sarı prensesler için akvaryum hacmi alt sınırda. Yani sarı prenses olur olmasına ama sayıyı abartmadan. Yavrudan aldığın sp leri büyüdükçe dişi erkek ayrımı yapıp,4-5 d 1 e şeklinde koloni ayırıp gerisini elinden çıkartırsın. Yem konusunda,tetra bits,sera discus,sera flora gibi yemlerden kullanabilirsin. (sp ler için)

3. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Hayırlı olsun yeni akvaryumun Olcay ağbininde söylediği gibi tropheus için tank ufak ama dersen yavru alıp altı ay sonra tankı değiştiricem o zaman ayrı...sp uygun ama yine söylendiği üzere sayı max 5 falan olursa bence demasoni yada Iceman de çok güzel olur bu tankda....İlaç olarak önerebileceğim sera aquatan su değişimlerinde ben kullanıyorum ve güzel bir ilaç çeşme suyunu bir kaç saat içinde akvaryum için hazırlıyor tavsiye ederim.

4. eraser15

eraser15

İsim:
    Ahmet Batuhan Dönmez

Hepinize teşekkürler. Olcay abi fotoğraf makinem olmadığı için yakın çekim yok birinden alıp balıkları atınca çekerim. Sp leri 2e 8-9 d diye düşünmüştük ama neyse artık bakıcam ısıtıcı şuan lazım olmaz değilmi problem olmaz herhalde patlattım bi tane :)

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Isıtıcı şuan gerekli değil malum yaz aylarındayız. Zaten suyunun oturması ve biyolojik döngünün başlamı için gereken sürede su da gerekli ısıyı bulacaktır. Leleupi de diğer bir seçenek olarak düşünülebilir yada brichardi. Bir göz at istersen temin edebilme olanağın varsa bu hacimde beslenebilir.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Öncelikle hayırlı olsun Ahmet bey.

Akvaryumda gördüğüm kadarıyla dış filtre yok. En kısa zamanda 1 adet dış filtre eklerseniz çok iyi olur. Balık olarak 2e 6d sarı prenses ekleyin derim. Fazlası sıkıntı yaratır. Yem olarak sera granugreen, granured ve flora olabilir.

7. eraser15

eraser15

İsim:
    Ahmet Batuhan Dönmez

İç filtre yeterli diye düşünmüştüm.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Elinde bulunan iç filtre balık yükünü arttırmaz ve gerekli su değişimi ve dip çekimlerini zamanında yaparsan işini görür Ahmet.Dış filtreye gerek yok şimdilik ama tabi dış filtre olmuş olsa daha iyi olurdu. Ama dediğim gibi olmasada olur. Sorun yok. :ay:

9. eraser15

eraser15

İsim:
    Ahmet Batuhan Dönmez

Teşekkür ederim abilerim. Olcay abi bende öyle düşündüm filtre öyle küçük görünüyor ama karşı cama çarpıyor kabarcıklar :) :F

Sayfayı Paylaş