1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda başladık Bismillah

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde hiter tarafından 18 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Deneyelim görelim bakalım ne olucak eğer olmazsa çiçekli markaya dönerim :cool:

2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Balıklar hayırlı olsun. Su seviyesini 0,5-1cm daha yükseltmen iyi olacaktır. Ps'den dökülen su şelale etkisi yapıp suda kabarcık oluşturuyor bu da görseli bozuyor.

hiter bunu beğendi.
  3. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Öner’i İçin teşekkürler Tarık ustam akşam yapıcam söz temo8

4. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul

ama aynı zamanda suyu da süper havalandırıyor.. hadi bakalım..

hiter bunu beğendi.
  5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Aynen öyle aslında kabarcıklar beni rahatsız etmiyor ama canlılara sıkıntı vericekse müdahale ederim

6. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Evet ufak bir güncelleme atalım kabarcıkları ellememeye karar verdim :D alışmışım sanırım kapatınca bir garip geldi :oops: durum güzel bir sıkıntı YÖK düzenli su değişimine rağmen nitrat 20 den inmem diyor ya kuru yeme devam midye karides somon elveda yada bilmiyorum bakıcaz işte millet keyifli bir süre daha gitsin böyle :rolleyes:

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Videonun ilk 8 sn yesinde tanki yuzeyi gorunuyor. Sanki yaglanma var yuzey cok hareketsiz gibi geldi? Benmi yablis gordum

hiter bunu beğendi.
  8. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Yo
    yok abi doğru görmüşsün yağlanma sorunum var bu ara. Dalgayı bir kademe arttırınca balıklar yüzemez hale geliyor düşürünce yağlanıyor. Belki iç filtreyi yüzeyden emicek şekilde modifiye edebilirim ama açıkçası beni çok rahatsız etmediği için ellemedim :p

9. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Bir güncelleme ve dayak sebebi atalım :D Akvaryuma bir dostum güzel mercanlar verdi onlar giriş yaptı. Black torch ricordea kenya tree ufak yeşil mantar. Ricordea ve mantar kayaya yapışık değildi ben de sinekliğe sarıp kayaya tutturdum şu şekilde

5CE03528-39BF-4167-ACBB-154F1F925531.jpeg

Fakat sineklikte zehir varmış fark etmedim. Bir gün durdu sadece Kenya eridi gitti su bozuldu tüm canlılar kapandı. Mantarlar sümüksü bir tabaka sardı etraflarına. Su değişimi yaptım %30 karbon koydum hazneye ertesi gün tekrar su değişimi yaptım su daki koku azaldı. 3. gün su değişimi ile topladı akvaryum canlılar yarım açmaya başladı. Balıklarımdan biri beyaz benek oldu. Hata benim tamamen değiştirdiğim AÜ aceleyle ısıtmayı unuttum sanırım ondan oldu. Şu anda durum güzel canlılar topluyor fakat star polip çiçekli açıyor uzatmıyor kollarını bu hafta toplar sanırım. Bu da böyle bir anım oldu fotoları atayım hemen temo17

F8F7F1A4-E219-4A37-AA6B-D24D41DFADC5.jpeg 0BCEBF21-A221-4512-AF0D-C59A34105DE5.jpeg 9F4D29F0-954A-4879-9784-1496A698C6EF.jpeg

veysel, Montimahir ve Fuat Çakmak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş