1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda bitkili akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Yine sizin yardımınıza muhtacım.Daha önceki malawi ve beta akvaryumlarımı da sizin tavsiyelerinizle kurmuştum şimdi başka bi alana geçtim artık bitlkili akvaryum yapmak istiyorum low tech bi akvaryum yapmak maksatındayım hem maliyet hem zaman sınırlarım yüzünden..70x33x40h 92.5 lt bi tank aldım akvaryum çok güzel hoşuma gitti tasarruf ampulleri için duy sistemi var tasarruf ampulu kullancam şimdilik..
    SORULARIM ŞUNLAR;
    1-)5kg lav kırığı kum + 5kg dere kumu aldım bunları tabana nasıl hangi sırayla yayayım ve başka bir malzeme gerekiyor mu misket gübre v.b tabanı nasıl oluşturmalıyım?
    2-)Balık olarak lepistesle başlıcam biraz sayılarını arttırdıktan sonra da cüce vatoz eklemeyi düşünüyorum akvaryuma yosun sorunu için..Bitki olarak şimdililk kolay olduğu için 10 kök elodea densa + 10 kök saz + java moss sipariş ettim sizce sıvı gübre ve tasarruflu ampul yardımıyla bu bitkilere bakabilirmiyim?
    3-Bir kök buldum doğadan çok beğendim tam akvaryumuma göre... bi dereden almıştım 1 yıl önce filan evin önünde 1 yıldır kuruyordu şimdi onu hangi işlemlerden geçirmeliyim ki akvaryumda kullanabileyim?
    4-Bu java moss sanırım 10x10 alanı kaplayacak kadardı ben bunu bu kütüğe sarmak istiyorum ama çabucak çoğalmasını iştiyorum çünkü hamile lepistesleri ayırmıcam bir an önce akvaryum yavrular için yeteri miktarda bitkilenmeli ne yapmalıyım çabuk çoğalması için?
    50x20x30 ölçülerinde 30 lt bi boş tankım var sence kökün üstne sarıp bu tankın içinde güneş ışığı alabileceği bi yere koyup sıvı gübreyle takviye yapıp bir süre o tankda büyütüp sonra mı ana tanka alsam?
    5-Son sorum ise ampul olarak ne alsam philips 6400k tasarruflu diye bir tavsiye duydum bu forumdan kaç wattlık alayım veya başka tavsiye var mı?
    Şimdiden cevap veren bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim

2. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Yok mu hiç bilgili kimse?

Sayfayı Paylaş