1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda kararımı verdim ve tropheus chimba aldım.

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde (moliro) tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Selamlar en sonunda tropheuslarımı aldım. İsmail abinin dedigi aklıma geldi hangisi saglıklıysa onu al demişti chimbalar daha saglıklı dedi anlayan bi arkadasım chimba aldım. Sözde 1e 4d aldık arkadasımla anüs vent bakarak aldık . Ama hal hareketlerni izle dedi arkdaş tam olarak hangi hareketinden anlaşılır erkek ?

ilk saldım yarın saat sonra bir tanesi kayaların arasında gezinip durdu öbürlerini kovaladı bir köşeye topladı ama daha sonra baya kavgalar cıkmaya başladı bu kavgalar ilk gün oldugu için mi yoksa erkek sayısımı fazla sizce ?

allah nasip ederse yakında resimlerni ekliyecegim

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hayırlı olsun gerçektende önemli olan sağlığı her balığın kendine göre sizi çeken bir yönü bulunur ama onları en fazla size çeken sağlıklı olmalarıdır resimleride bekliyoruz.

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Bence ilk gün olmasından dolayı bölge edinme kavgaları gibi geldi ama tropheus tecrübem olmadığı için kesin bir bilgi değildir. Sadece fikrimi iletmek istedim. İsmail abi kesin cevabı verecektir. saygılar:gif

cirol bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hayırlı olsun ibrahim kardeşim senden ilk resimleri bekledik tankın ve alacağın balıkların nasip olmadı hayırlısı.Umarım aldığın balıkları tankının suyuna yavaş yavaş alıştırarak koymuşsundur ve yem vermemişsindir.Tropheuslarda suya ilk alıştırma önemli ALLAH korusun bloat hastalığı yeni tanka eklenen balıklarda kaçınılmaz.Balıkları gözlemlemeye devam et tank için aşşağı ve yukarı hareketler varsa stresteler demektir.Fazla mudahale etme aslında ilk aldığın gün tanka koyduktan sonra 24 saat yem vermeyip akvaryumun üstünü örtü ile kapatman gerekirdi çok fazla strese girmemeleri için.Şuan nasıl bir uygulama yaptın bilmiyorum.Tankın ve balıkların resimlerini paylaşırsan seviniriz.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Seçim doğru bir seçim bence de. Adaptasyonun ilk aylarında yemlerini ıslatarak vermeye çalışın. Hayırlı olsun fotoğrafları bekleriz.

6. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Hepiniz çok sagolun. ismail abi walla resim çekmeye gittim birde baktım balıkları aldım geldim ne oldugunu anlayamadım. Temel abi ıslatarak derken nasıl anlayamadım . Birde yem olarak sera flora sera granu green ve yine bitkisel ama ismini hatırlayamadıgım bi yem aldım sizce yeterlimi ?

Abi birde balıklardan bir tanesi süreli öbürlerini kovalıyor iki ayrı yere kayalık yaptım iki yeride sahiplendi bi o kayalıklra bi öbür kayalıklara geziniyor . birde Torpheusların sadece erkekleri mi titrer ?

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İbrahim kardeşim herşey yolunda ise resmi bekleriz sorun değil.Yem konusunda sera granur greeni tavsiye etmiyorum.Almışsan bitirene kadar yemi vermeden önce başka bir kapta ıslat öyle ver nedeni ise bu yem su aldığında şişme yapıyor.Yemi ıslatmadan verirsen balıkların midesinde şişme yapma durumu var.Tankını bir resmini paylaşsan dekor konusunda artı ve eksileri söyleriz.Son olarak verdiğim linki incele belki faydası olur.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/showthread.php?5395-Tropheuslar-da-Hiyerarşik-Düzen

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kararınız hayırlı olsun İbrahim Bey. İnşallah bu hobide istediğinizi başarırsınız.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İbrahim kardeşim meraktan çatlattın bizi şu resimleri paylaş artık:foto:

10. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Hayırlı olsun,Tropheus çok güzel bir tür :)

11. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Sagol Kubilay kardeşim. İsmail abi resimlerini çekicem ama galiba stresteler kayaların aralarından cıkmıyolar çıkmıyolar derken çıkıyorlar ama tedirgin bir şekilde ya hızlı yada beni görüp duruyor ve hızlı hızlı kanatlarını hareket ettiriyorlar. ama sabahları yem için çıkıyorlar. stresemi girmişler

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İbrahim kardeşim saklanma ve ani hareketler yeni tank sendromu ,burda önemli olan yeme karşı nasıl oldukları,yemi yiyorlarmı yoksa yemi alıp ağızlarından atıyorlarmı.

13. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    abi gayet güzel bişekilde yem yiyorlar ama onuda tedirgin bir şekilde yiyorlar.

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İbrahim kardeşim yeni tank sendromu ortalam 10 ile 15 günü bulur.Bende ilk aldığımda aynı şekilde idi uzak bir tavsiyem işten geldiğin hergün ortalam 20 ile 25 dakika gibi bir sürede akvaryumun başında otur ve izle ilk zamanlar tepki vereceklerdir .Ama ilerleyen günlerde yavaş yavaş ortalara çıkıp gezeceklerdir.

15. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Tamam abi. Birde ben bazı videolara baktım oradaki tropheuslar agız agıza yapışıp dönme hareketleri yapıyorlar ama benim tropheuslar hiç öyle yapmıyorlar.

16. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Abi birde ben bu benim akvaryuma ( kalsit ) diye bir kum attım yanlışmı almısım.

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Senin tank hazır değilmiydi?yani kum ve tüm ekipmanlar hazırdı değilmi tank ekipmanlarını ve suyu hazırlayıp balıklarını öyle koydun biliyorum.Aslında ibrahim kardeşim sana yardımcı olmak istiyoruz ama sende akvaryumunun hacmini,ekipmanlarını vs yazmanı istiyorum ama sen bu konu hakkında yeterli cevabı vermiyorsun.Bu nedenle nasıl bir tank ve ekipmanın olduğu tam bilemediğimiz için sana çok fazla yardımcı olamıyoruz.

18. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Akvaryum = 100cm x 50cm x 50cm
    Ekipman = Atman 300w ısırtıcı - hava motoru - saat / 2000Lt su basan kafa motorundan dıy dış filtre. 2 adet Grolux Lamba 18w - kum olarak ( KALSİT ) - kaya olarak KAYRAK TAŞILARI ve yuvarlak DEREDE TAŞILARI

19. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Abi birde benim balıklar akvaryumun ışıgını açtıgımda çok korkuyorlar ortalıkta gezinmiyorlar ama akvaryumun ışıgı kapalı odanın ışıgı acıkken normal bir şekilde geziniyorlar .

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balık sayısının azlığı, balıkların genç olması olası sebebler.

Bir de tuhaf gelebilir ama tek çeşit aminoasit içerikli yani hayvansal atık içerikli kalitesiz, markasız yem kullanımında görülebilecek bir davranıştır. Ancak ana sebeblerin yukardaki balık sayısı ve balıkların genç olmasından kaynaklandığını düşünüyorum ben.

Sayfayı Paylaş