1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Kuruyorum

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde southbluee tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Arkadaşlar merhaba,

bidiğiniz üzere 1 aydır bitkili tank kurmak için okuyup duruyorum. en sonunda bugun harekete geçtim ve kurmaya başladım.

sizlerden de yardım istiyorum yapmam yada yapmamam hakkında beni uyarırsanız sevinirim.

akvaryumum 36 x 36 x 25 cm tabana 2 tür kum kullanacağım. tabana aquaclay onun üstünede hagen siyah kum. dekorunuda aşşağıdaki gibi yapacağım ama arka fona karar veremedim acaba siyah mi yapayım yoksa mat saydam beyaz mı yapayım sizce? birde ne ekebilirim ne yapabilirim kafam karmakarışık bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

kullanmak istedğim bitkiler şöyle

*kayanın dibi için alternanthera reineckii
    * taban için glossostigma elatinoides veya hemianthus callitrichoides istiyorum ama büyüme konusunda hangisi daha hızlıdır, hangisinden daha iyi verim alabilirim bilmiyorum.
    *en sağdaki boşluğa ludwigia peruensis istiyorum
    *kayanın deliklerine ve ortadaki kök ile arasına hydrocotyle tripartita istiyorum
    *en arka kısıma da limnophila aquatica
    *kökün üstüne sarıp ağaç şekli verebilmek için taxiphyllum sp 'flame, stringy moss veya java moss istiyorum ama en hızlı hangisi büyüyor bilmediğim için yardımınızı istiyorum.
    * kayanın arkasına 1 kök Vallisneria americana atmak isityorum.
    * en son kökün üstündeki oyuklarada hydrocotyle tripartita koymak istiyorum.

ayrıca bunlar için aydınlatma sizce ne kullanabilirim. kapağım ufak olduğu için florasan bulamadım onun yerine aşağıdaki gibi tasarruflu lambalarla ilgili bişeyler yapmaya çalıştım sizce aşşağıdakilerden hangisini yapmalıyım yada. başka ne yapabilirim.

kullanacağım lamba

[​IMG][/url][/IMG]

bu şekillerden hangisini yapsam daha fazla verim alabilrim yada olur mu bu şekilde?

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]
    - Forumdaki gibi bir DIY co2 sistemi yapacağım onun için kaç damla nekadar kullanmam lazım?
    - Aydınlatmayı kaçar saat aralıklarında yapmamı önerirsiniz?
    - Akvaryumun ısısını kaç dereceye ayarlamalıyım?
    - Diktikten sonra herhangi bir katkı maddesi eklemelimiyim?
    * son olarak bu bitkilerin temini için bana Ankara' da bulabileceğim yardımcı olabilcek kimse varmıdır yada biliyormusunuz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İYİ AKŞAMLAR...

2. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Resimlerim gözükmüyor sanırım aşağıdan yukarıya doğru buradan inceleye bilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş