1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Nano Tuzlu Su

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde fth-94 tarafından 14 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bugün camları kesitrdim eve getirdim. Yaparken annem yardım ediyordu. Camın birinide kırdı sağolsun :) Sumpın tek camı yok onuda yarın tekar kestirip yapıştıracağım.

Yarım sumpımızdan resim :)

3. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Fatih pleksileri küçük sprel makine varsa, ince uclardan alıp kendinde kesebilirsin, ben proteinskimer yaparken bütün parçaları evde kendim kestim :), ama elim yatkın değil diyorsan yardım alman şart...

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Babamın isyerine yollayacağım. Onlar orda keserler.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Fatih pleksileri ağaç yada demir testereleriyle kestirme.Bu testereler pleksinin kenarlarını kırıyor. Pleksileri alaminyum testeresinde kestirirsen çapaksız çatlaksız bir kesim olur.:ay:

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bizim burda pleksi buldum, öyle meraktan fiyatını sorayım dedim. 3mm lik pleksinin metre karesi 53 TL dediler. Orda rakamlar nasıl? İzmire göre ucuzdur diye tahmin ediyorum ama, 53 lira 1 metrekare 10mm lik cam ayarında nerdeyse. Yuh dedim yani.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Fatih kayıplara karıştın hayırdır.Yoksa baban yeter atık deyip akvaryumlarınla seni kapıyamı koydu:F

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Erman pleksi pahalı bir malzeme.Parça istersen biraz daha pahalı alırsın.Tabaka alırsan fiyatları; 3 mm çekme pleksi 17 euro, 3 mm dökme pleksi 19 euro.Bunlar yerli pleksi fiyatları. Avrupa pleksiler 1 euro daha ucuz.

Birçok kişi pleksiyi ucuz bir malzeme sanır. Geçenlerde bir amca geldi atölyeye. 5 mm şeffaf pleksi istiyor. Bunu ne yapacağını sordum. Kömürlüğün kapısına cam diye takacakmış. İstediği pleksinin 120 tl tuttuğunu öğrenince rengi benzi attı garibim.:D Altı üstü bir plastik niye bukadar pahalı? Cam bile bukadar pahalı değil diye homurdana homurdana gitti.:D

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İsmail abi şuanda şehir dışındayım. Şubatın 6 sında istanbula dönüyorum. Akvaryum evde faal durumda gidince kaldığımız yerden tadilata devam. Durmak yok... :)

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Sonunda Nano Tuzlu Su

Aydınlatmaya bir çözüm bulamadık hala :( Aldığım kişi yani Abdullah KAYMAK diğer tuzlu su akvaryumunda çeşitli polip, xenia ve çeşitli soft mercanlar vardı ve aydınlatması 5'li modül led idi. Acaba bende öylemi yapsam diyorum ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Led senin akvaryum ölçülerinde galiba bir çözüm olacak. Sonuç olarak o ölçülere uygun florasan yok. Fakat kafamda bir fikir var. Akşam paylaşırım bakalım işini görür mü.

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi muhtemelen led olucak. Merakla bekliyorm şu paylaşımını. Telefondayım. Köydeyim şuanda elelktrik dün sabah gitti bu sabah geldi. Şimdi yine gitti telefonumunda şarjı az bakalım ne olacak görebilcekmiyim bende :)

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi muhtemelen led olucak. Merakla bekliyorm şu paylaşımını. Telefondayım. Köydeyim şuanda elelktrik dün sabah gitti bu sabah geldi. Şimdi yine gitti telefonumunda şarjı az bakalım ne olacak görebilcekmiyim bende :)

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi beklemekteyim merakla haberin olsun :) Uyku tutmaz beni bu gece...

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Artık bir an önce İstanbula dönmek ve akvaryumumu geliştirmeye kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

Bu arada Temel abi hala beklemekteyim beyin fırtınanı :) Bir an önce anlatırsan çok sevineceğim :) :) :)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sen gel power led yap beni üzme veya güzel bir armatür al. Tuzlu suda nano doğru aydınlatma ile başarı getirir.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi power ledleri bağlamak dert. Tek tek ben onları hayatta bağlayamam...

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olcay abinin orda bağlarız beraber müsait bir gün. Olcay abin tarif eder artık sana.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

O zaman süper olur abi. Bu power ledlerin 1-3-5 wattlıkları var. Bana hangilerinden, hangi renklerden ve kaç adet almam gerektiğini, bu ledleri çalıştırmak için gerekli olan malzeme listesini yazarsanız, pazartesi filan almaya çalışacağım. Çarşamba günüde dershanenin kampı var :( O zamana kadar halledebilirsek süper olur abi :)

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olcay abin bilir Led işini. İnan ilgi alanıma girmedi hiç led aydınlatma ama gördüm beğendim birkaç yerde. Uğraşaam dersen hazır armatürlere bak. Zatem led daha ucuza gelmez sanırım.

Sayfayı Paylaş