1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Tam Anlamıyla Tamamlanan Sarı Prenses Akvaryumum...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Boyut (cm): 100*30*40(h)

Kapasite (litre): 120 Litre

Canlılar: 4d.1e Sarıprenses-Leopar Vatoz-2tane Bronz Çöpçü

Malzemeler: Tetretec Ex 700 Dış Filtre, Tetratec Ht 300 W Isıtıcı, Tetretec Aps 100 Hava Motoru,Led Aydınlatma(5 adet mavi su geçirmez modül(5*5=25 led),5 adet beyaz su geçirmez modül(5*5=25 led),Toplamda 50 led)

Akvaryum Bakımı: Haftada bir kere 20% su değişimi ve dip çekimi

Kullanılan Yemler: Sera Granugreen, NLS Cichlid Formula,Nls Thera A+,Sera Flora,Tetra Pro Vegetable,Tetramin,Aim Blood Worms(Kurutulmuş Kan Kurdu),Sera Wels Chips.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Ayda bir kere bemiks vitamin ve hastalık durumunda bir miktar kaya tuzu

Taban Malzemesi olarak 20 kilo 0.1mm Silis Kum kullanıldı.Kayalar doğadan topladığım,lav taşına benzer gözenekli taşlardır.

Evet arkadaşlar sonunda tam anlamıyla tamamlanan 1 e 4 d sarı prenses akvaryumumun fotoğraflarını paylaşıyorum.Telefonla çekim yaptığım için resimlerin kalitesi biraz düşük olabilir kusura bakamayın.Ayrıca arka camdaki siyah desenlerin nedeni arka fonunla cam arasına biraz su kaçmışta ondan:D...

İyi Seyirler...

Maşallah demeyi esirgemezseniz çok sevinirim:)

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:: nazar:

Video...Kalitesi resimlerden biraz daha iyi...

[video]http://tinypic.com/r/33uddlk/7[/video]

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sonunda Tam Anlamıyla Tamamlanan Sarı Prenses Akvaryumum...

Yunus Emre tebrikler çok güzel olmuş. Duru ve sade görünüyor. Arka fon çok güzelmiş, sanki deniz tabanı uzayıp gidiyor, üst kısım ise güneşin aydınlatması gibi bir hava yaratmış. Fon mu bu yoksa fotoğraf yansımaları mı ? Kamış hava katmış akvaryuma, sol tarafa hafif yükesk bir dekor yaparsan çok daha güzel görünür.

Maşallah maşallah, keyifli ve sağlıklı yürütmeni dilerim. :nazar:

lordnelsono6 bunu beğendi.
  3. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Teşekkür ederim Temel Abi...
    Hani denize dalınca alttan yukarı bakarsınız hafif dalgalı olur yüzey,forun üst kısmı da öyle.O yüzeye beyaz ve mavi ledler vurunca güneş gibi olmuş.Bir de bilir misiniz bilmiyorum hani plastik kapaklı akvaryumların florosan yerleri tam 1 m. olmaz yanlardan boşluklar vardır.Yaklaşık 80 cm olur.Bu yüzden yanlara led takamadım.Ledlerin hepsi tam o kısımdan vurunca tek bir noktadan güneş ışığı gibi oldu.Yani tamamen fonla alakalı birşey fotograf yansımaları kaynaklı değil.Bambuyu bir türlü büyütemedim.Yapraklarını sürekli didikliyorlar.Fotoğraftan da anlayacağınız gibi yaprakları delik deşik:)

Fonun resmini koyayım daha iyi anlaşılır sanırım abi...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tek kelimeyle mükemmel bir fon. Tuzlu su akvaryumlarına harika yakışır bu fon. Bambunun su üstünde kalan kısmı gelişir diye düşünüyorum. Arka fonda aklım kaldı yanlız. ;)

lordnelsono6 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş