1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Tropheus Balığı

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde osman_yc tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Selamlar,

Evet sonunda tropheus a geçebildim. geçebildim de, sadece 4 tane bulabildim..Boyları 6-7cm civarında. Tanka ekleyeli bugün 3. gün. bir tanesi hariç diğerleri oldukça aktif görünümdeler. Sadece bir tanesi asosyal takılıyor. mevcut yemim suya batmıyor yüzeyde kalıyor. Yüzeye çıkmak konusunda oldukça çekingenler..

Farklı bir koloniden 4 tane (4-5 cm boyunda) daha ekleme şansım var ama eklesem mi bilemiyorum..

Tankım 400lt

teşekkürler..

Alparslan ve vanlyy bunu beğendi.
  2. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Hayırlısı olsun. Fotoğrafları da eklerseniz daha detaylı bir görünüm olur.

3. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Fotoğrafları yarın ekleyeceğim.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Osman bey;

Hayırlı olsun,yanlız şuan yapılan düşünceler yani hareketler yanlış.Nedeni ise bu türler koloni balığıdır,belirli aralıklarla koloniye balık eklemek riskli olacaktır.Şuan size daha iyi yardımcı olabilmemiz için bir kaç bilgi isteyeceğim.

Balıkların türü,kullanılan ekipmanlar,yemler ,balıklar hobicidenmi alındı ve akvaryumdan resimler.Dediğim gibi bu tür alındığında en az 10 ve üstü alınması daha sağlıklı olacaktır.Şimdilik aklıma gelen bunlar resimleri ve diğer bilgileri paylaştığınızda artı ve eksi taraflarını daha sağlıklı paylaşırız.:)

5. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
  6. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    100_4674.JPG 100_4675.JPG

Ekli Dosyalar:

7. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Merhaba,

5 tane yavruyuda dün ekledim. tropheus ları ikola diye aldım ama yavrular ikola mı bilemiyorum. Erzurumda koloni bulmak pek mümkün değil.O yüzden ilk olarak 4 adet sonradan 5 adet eklemek zorunda kaldım.

Yaklaşık 400lt tankım. Dış filitre kullanıyorum. Sıcaklık 27 ye sabitlenmiş durumda. Yem olarak şu an sera flora ve spirulina veriyorum. Günde 2 öğün azar azar veriyorum. Yeni eklediğim 5-6 cm boylarında yavrular yeme daha fazla ilgililer. Yem önerileriniz varsa sevinirim.

Ayrıca hava motoru günün yaklaşık 20 saati çalışıyor. Akvaryumda ki 2 bitki kızacaksınız ama yapay :(

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Osman bey ;

İmknalar doğrultusunda maksimun 15 adet yavru balık alamk her zaman daha iyidir,ilerde dişi erkek oranı konusunda daha sağlıklı koloni kurma şansınız biraz daha artar.

Şuan balıklar yavru ve azar azar gün 4 öğün yem verebilirsiniz.Birde dikkatimi çeken hava motoru neden 20 saat çalışmakta? sürekli çalışması gereken bir ekipman.Birde benim bir dönem bu türleri baktığımda dietlerine göre verdiğim yemeleri yazıyorum yem konusunda belki faydası olur.

Sera spirulina tablet
    Tropical spurilina superforte,
    JBL Novarift,
    Nsl thera +A(haftada bir gün tek öğün),
    Tetra phyll,
    Tetra provegatable,
    Nsl cichlid formula (haftada üç gün tek öğün),
    Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking
    Bio-Marine Kens Spirulina Flake
    Tropical Super Spirutabin B
    Tropical Super Spirutabin A
    JBL Spirulina Flakes Pul yem
    OSI Spirulina Flake
    Dainichi veggie Deluex

osman_yc bunu beğendi.
  9. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    merhaba

Bugün 9. gün. Herhangi bir kayıp olmadı tam kadro devam ediyoruz. Şu an için tek sorunumuz çekingenlik. Pul yemleri çıkıp su yüzeyinde yemiyorlar. Dibe batan yemleri yiyiyorlar. Bu yüzden günde sadece iki kere yemliyorum. 7. Gün hic yem vermedim. Öğün sayısını artırayım mı sizce..

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yeni alışma evrelerindeler bu hareketleri normal,bulundukları oda fazla hareketli değilse alışmaları biraz zaman alacaktır.Günlük azar azar 4 öğüne çıkarabilirsiniz.Balıklar eklendikten sonra su değişimimi yapmadıysanız bir kaç gün sora %15 su değişimi yapabilirsiniz ve bundan sonra su değişimlerini haftalık olarak aksatmadan devam edebilirsiniz.

Birde akvaryumda yapay bitkiler var bence onları çıkarın .Birde akvaryumun tam kare resmini paylaşırmısın.

Sayfayı Paylaş