1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Tropheus kasakalawelerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Tropheus balıklarımdan iki kare daha.

tropheuslarim.jpg tropheus turu.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2015
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Erman maşAllah deyip ilk eleştiriyi ben yapayım :)Küpleri peri bacasını çıkart tanktan balıklar biraz ortalıkta dursun saklanmaya alışmasınlar şimdiden. Şimdi iyi dileklerimizi sunalım. İnşAllah sağlıkla büyütüp torunlarını torbalarını görürsün.

3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Cevap: Sonunda tropheus kasakalawelerim...

Kusura bakmayın apdepo'dan yükleymedim fotoları bugün yükleyeceğime dair söz vermiştim İsmail abiye.Teknolojiyle aram çok yok zor yükledim zaten sizi de uğrastırdıysam tekrar kusuruma bakmayın fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Dekor banada fazla gibi geldi ama yorumlarınıza göre sadeleştirmeyi düşünüyorum.

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Uğraşmak bizim işimiz o yönde sıkıntı yok :). Ama sen geç olmadan çıkar o dekorları hem fazla oynama tankın içiyle artık gereksiz stres yapmasınlar.

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Amin inşallah o günleride görürüz.Sadece ortadakileri çıkarsam nasıl olur?

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Yavruyken sade dekor balıkların ürekekliklerini çabuk atmaları ve yetişkin olduklarında akvaryumda çok daha rahat gezmeleri için tavsiye ediliyor Erman. Yoksa şimdi bile çok kayalıklı bir dekor yapabilirsin ama gizlenecek alan bulmaları çekingen büyümelerine sebebiyet verebilir.

7. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Kardeşim kayalar hariç hepsini çıkardım.Sadece iki köşede kayalar kaldı...Şuan da camın önünde gezmeye başladılar...;)super:gif

The_ReligiouS bunu beğendi.
  8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Geç karşısına izle hocam artık :). Eee birde öyle göz önünde fotoğraf isteriz.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Erman bey resimleri düzenledim. ;)

Bu arada akvaryuma gelirsek bence malesefki olmamış :( Açıkçası sizden daha güzel bir dekor bekliyordum. Tamburlanmış oval kayalar ile çok güzel dekor oluşturabilirsiniz. Bu dekorla şuan olmasada balıklarınız biraz büyüdüğünde sıkıntı yaşarsınız. Saklanmak için gerekli alan yok çok fazla.

10. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Evet o taşlardan çok aradım akvaryumcularda bile bulamadım en kısa zamanda modifiye edicem akvaryumu.saygılar:gifYakın çekimde çok yakında...:foto:

fth-94 bunu beğendi.
  11. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Şuanda kayalar hariç diğer dekoru çıkardım kayaları iki köşede topladım daha sade güzel oldu ancak balıklarım hala saklanıyor yemede çok ilgili değiller ne yapmam lazım bilmiyorum...:smiley33:

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Erman kardeşim bildiğim kadarı ile balıklar yeni eklendi bu nedenle streste olabilirler.Şuan yapman gereken akvaryuma çok fazla müdehale etme ,ışık açıksa yakma,yeme gelmiyorlarsa onların olduğu bölgeye ufalayarak ver.Su değişmi ortalama 20 gün sonra yap en önemlisi ise sabır bu türde sabır çok önemlidir.İnanıyorumki adaptasyon sürecini kısa sürede atlatacaklardır.Unutmadan dekorda fazla saklanma yerleri yapma.

13. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Bencede yapay şeyler güzel durmuyor tankda tankın son halinide fotoğraflayıp yüklersen güzel olur

14. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
  15. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Elimden geldiği kadar şartları iyileştirmeye çalıştım oval taşlardan buldum sadece onları koydum.Dalga motoru ilave ettim balıklarımında şuan maşallahı var:temel: uyum sürecini aştık beslenmeleri süper...Temel abimin epargriseovitini 15 günde bir uygulluyorum.Haftada iki kez %15 su değişimi biraz kaya tuzu 12 çeşit yemle diyet listesine göre yemliyorum. Allah yavrularınına almayı nasip eder inşallah yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim...saygılar:gifpardon:gif

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Erman kardeşim dekor sade ve güzel olmuş.Balıkların yavaş yavaş renklerini göstermeye başlamışlar.Dekorda bir görüntü dikkatimi çekti.Akıntı motorunun olduğu bölümdeki kayalar biraz devrilecek gibi duruyor.Son olarak artık akvaryum içindeki dekor ile fazla oynama balıklar tam alışsın.

17. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

İsmail abi sol tarafı bende beğenmedim banada öyle geldi.Çok sağlıklı durmuyor.Balıkları durduk yerde strese sokmamak için bekliyorum.Dip çekimi yaptığım sırada bir ayar çekicem abi.Son hamlem olarak da akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum...dans::heyo:

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

19. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Teşekkürler şuan video upload ediyorum 2 dakikalık yarısı doldu 1 saat oldu norma mi?

20. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Bir ara balıklar keyifsizdi şimdi nasıllar?Yanılmıyorsam yeme isteksiz ve hareketsizdiler bir konuda okumuştum.

Sayfayı Paylaş