1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Tropheus kasakalawelerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Arkadaşlar niyeti bozdum...akvaryuma satış ilanı verdim.Elimden çıkarırsam.130X50X60 YADA 150X50X60 akvaryumu hemen sipariş ediyorum.Biraz araştırdım muhtemelen gaziantep yada kayseriden yaptırıp gönderticem ne dersiniz ben sana akvaryum konusunda tanıdığı olanlardan yardım bekliyorum. 130X50X60 YADA 150X50X60 mobilyalı için sizce uygun fiyat nedir.Şuanda aldığım fiyat 400-500 arası bu işi yapan tanıdığı olan var mı bana yardımcı olabilicek

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Mayıs 2015
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Erman aldığın fiyatlar normal düzeyde. Ankara'da piyasa yapmış bir kaç firmadan almış olduğum 150*60*60 mobilyalı tank için 500-700 TL aralığında idi.

3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Evet aslında ne yalan söyleyim fiyat ucuz olduğu içinde biraz işgillendim...Kalite nasıl olur diye...Sende sump varmı bekir hocam yoksa kuvvetli bir dış filtremi düşünelim.

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Sump Sump Sump, ben hala dış motorun sıkıntısını çekiyorum, tabi bu biraz maddiyatla alakalı. Ben toparlar toparlamaz ya tankı değiştireceğim ki bu anca balıkları satarsam (Ayrılmak zor olur :D ) olur yoksa Aklımda Fluval FX5 var. Anca paklar bizim tankı. O sebeple Direk sump. Güzel düzenlenmiş ve sağlam sump motoru uçurur şişirir, patlatır Erman.

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Bekir kardeşim ne kadara mal olur sump sump sump bir akvaryum parası daha verirsek hanım beni boşayacak.

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Sumpı ayrı yaptırmak daha pahalıya gelir. Ayrıca hesap hatalarına ortam hazırlayabilir. Ama keseyi açmak gerekecek buna hazırlıklı ol. Sağlam bir kafa motoru Mesela NewJet 3000 lik bir motor ve filtrasyon malzemeleri kaba taslak 300 TL, yi bulur 100 TL de sump desen 400 temiz.

7. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Yine kaşınmaya başlamışsın Erman görmeyeli hadi hayırlısı....

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sumpu gözünüzde çok büyütmeyin arkadaşlar.Sump yapımı oldukça düşük maliyetlidir.

Erman sumpu camdan yapmak istersen,pimapen bayilerini dolaş. Birçok pimapencide kamyon dolusu çıkma cam olur.Büyük bir pimapenciye gidersen para bile almazlar bu camlara.Camı elde ettikten sonra bir tüp slikon ve sadece bir tanede elmasa ihtiyacın olacak.

Eğer yok,ben cam felan kesip yapıştıramam dersen plastik kaplardan sump yaparsın.

Filtre malzemeleri hemen hemen hepimizin elinde bolca vardır. Ona ayrıca bir para harcamazsın. Lazım olan sadece kafa motoru. Oda elinde varsa sorun yok. Ama kafa motorun yoksa orta yollu bir motor alırsın 50-60 tl ye olur biter. Yani bir sumpu motor dahil komple 100 tl ye kırallar gibi yaparsınız.

The_ReligiouS bunu beğendi.
  9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Olcay Abi, sumpı büyütmüyoruz gözümüzde ama sonuçta ana ekipmanlara gidecek para belli değil mi En azından kaliteli ve sessiz bir motor 200 TL tutacak.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Senide sosyeteye kaptırdık galiba Bekir ?

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Yok abi bizim sosyete kapılacak ne fıtratımız var ne paramız Allah'a şükürler olsun. :D.

12. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Evet abi aldı beni bir kaşıntı gidiyor...Bekir hocam içimi karartı gerçekten güzel bir ekipman masraflı oluyor ama kaşıntı bu napalım akvaryum işini becerebilirsem sump'ı artık Olcay hocam bir çizim yaparsa ilerleyen zamanda kendim yapmayı düşünüyorum şimdilik dış filtre ile idare ederim diye hesap ediyorum ama bakalım kısmet...Küçük olamam büyümek istiyorum.Küçük esnaftım kobi olmalıyım.Bir fanusla başlayan maceramı her geçen gün ilerletmeliyim son durak çocuk odasına 20 m2 lik artık kaç m3 olur bilmiyorum.Öyle bir dev tuzlu su akvaryum yapıp tüple dalmak olacak:D Nasılım .

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Erman Sump olayına sonra gireceksen en azından akvaryum camını deldirip Düzeneğe hazır hale getirmeyi unutma. Delikleri kapatmak kolayda dolduktan sonra açtırmak deldirmek çok zor :D.

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Erman eğer sumpu düşünüyorsan hiç erteleme. İşin başında hallet sumpu. Yoksa ilerde halletmen güç olur. Sump yapımını çizmeye gerek yok forumda sump yazıp aratırsan bir sürü örneği var. Ama illaki çiz dersen çizerim tabi senimi kıracağım.:em: Akvaryumu yaparken sump için mutlaka deliği baştan açtır. Sonrasında Bekir inde dediği zor olur. Hatta kendisi delik açtırmadığı için dış filtreyle boğuşuyor. :D

15. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Eyvallahda sump'ı bende çok istiyorum ama maliyet biraz düşündürüyor.Bakalım ok yaydan çıktı artık akvaryumumu satarsam yeni akvaryumu o dakika sipariş edicem ama sump'a sumplatcak para kalacağını sanmıyorum.Dediğim gibi sırayla zor mor hepsini tamamlıcaz başa gelen çekilir.Sevdamızsa çekeriz hanımın dırdırına katlanan bizlere delik melik sump vız gelir hocam.

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Erman şuan elinde herhangi bir filtrenin kafa motoru yokmu ? Mutlaka birtane yada bir kaç tane motorun vardır irili ufaklı ?

Eğer motorun varsa sana garanti ediyorum sumpun toplam maliyeti 50 tl yi geçmez. ;)

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erman,Olcay hocamın dediği gibi motor varsa gerisi kolay.Temel abi,olcay hocam gibi üstadların arasında korkun olmasın ;)

18. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Bu dış filtre varya çekici vurduracak kafasına :D

19. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Peki Olcay abi 450 lt kaç litre sump uygun olur...Sump konusunda biraz araştırma yapmalıyım pek bir bilgiyede sahip değilim.Bir şekilde yapıcaz ama bugün ama yarın.

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Erman Alttaraf uygunsa tank boyu kadar bile yapılabilir sump, sonuçta ne kadar çok su o kadar iyi, hem yavruluk bölmesi olarak ta kullanacağın bir alan eklersin. Sumpa bir kule arkasına yavruluk haznesi sonra Filtrasyon Bölümü, ve sonrasında ise ısıtıcı, vs. koyacağın alan ve ensonda kafa motorunun olduğu yerde bitiş.

Sayfayı Paylaş