1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda yunuslarım ( yorumları bekliyorum ) :-)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde alper5959 tarafından 29 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Sonunda yunuslarımın fotoğraflarını yüklemeyi başarabildim. Olumlu olumsuz tüm yorum görüş ve önerilerinize açığım. Üretimhane hayallerime doğru adım adım :) 9dişi 2 erkeklik kolonim. Alfa erkeğimin renklerine özellikle baylıyorum. 350 tane yavrum var şuanda yunus ve sp karışık. inşallah onları sattıktan sonra gelen parayla akvaryuma yatırım yapıp evimin 1 odasını tamamen üretime ayırmak istiyorum. İyi seyirler... 'Olcay ağbi eğer girersen seninde yorumlarını bekliyorum '

fth-94 ve The_ReligiouS bunu beğendi.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Sonunda yunuslarım ( yorumları bekliyorum ) :)

Alper Maşallah, bu sefer tutturdun. Yunuslar güzel. Özellikle erkeklerini iyi seçmişsin bu sefer. Yavrularında maşallahı var. Sistemi de güzel kurmuşsun geliştirilebilir.

alper5959 bunu beğendi.
  3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Alper balıkların çok güzel Maşallah ancak yavruları koyacak yer bulamayacağını düşünüyorum...super:gif

alper5959 bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Balıklarınızın maşallahı var. :nazar::nazar::nazar: Daha yeni oturttunuz sanırım sistemi. Aylık yavru sayınız ortalama 400 civarı olur. Yeni akvaryum yapımlarına şimdiden başlayın bence :)

Bu arada resimler içinde teşekkür ederim. :helalolsun:

alper5959 bunu beğendi.
  5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Alper resimlerin maşallahı var dostum. Balıklarına hayran kaldım. Allah (c.c) nazarlardan saklasın. Hele yunusların o dudakları bitiriyor zaten beni. :D Bunları beslemek de ayrı bir masraf gerektiriyor. Çok oburlar canavarlar. :D Yavrular da çok şirin görünüyor. Ama yeni gelecek yavrularla nasıl başetmeyi düşünüyorsun merak ettim doğrusu.

Resimler için teşekkürler...

alper5959 bunu beğendi.
  6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşşallah:nazar: alper abi çok güzel yunuslar.Tebrik ederimem34:

alper5959 bunu beğendi.
  7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Hepinize yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. 1 tane 80 litrelik boşta 1 tane 110 litrelik yan camı kırık akvaryumum var. Onuda tamirleyince 2 ay daha idare ederim sanırım fakat elime geçen ilk parayla akvaryum yapacağım. Bu yunuslar bana ayda 500 den fazla bile yavru verir fakat dedimya hep aksilikler oldu işte. Kuluçka makinalarının ve balıkların hiyerarşik düzenlerini oturtma süresince edilen kavgalarda kaybettiğim yumurtanın haddi hesabı yok. Tek bir ağızda 180 yumurta bile sağdığım oldu fakat kuluçka makinasının azizliğine uğradım. Artık ama galiba sanırsam akıllandığımı umuyorum aynı hataları tekrar etmiycem :F

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Alper yunus hiç beslemedim fakat yavrularına pek sadık değillermiş diye duydum. Yani diğer malawi türlerine oranla yumurtaları daha erken atıyorlarmış ağızlarından ( en ufak bir stres , kavga , sürtüşme anında vs. vs. ). Senin bu konudaki görüşlerin nelerdir merak ettim açıkçası ? Bir de kullandığın yemleri sormak istiyorum. Yavrularına ne veriyorsun , anaçlarına ne veriyorsun ?

alper5959 bunu beğendi.
  9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Alper maşallah Yunusların çok güzel özellikle erkeklerin formları çok iyi.Verdiğin değer kendini net şekilde gösteriyor.em34:

alper5959 bunu beğendi.
  10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Evet Hüseyin aralarında çok sadıklarda var fakat kesinlikle bir sarı prenses kadar değiller. Hatta bazıları okadar ürkek ki kepçeye girdiği gibi kusabiliyor veya yumurtalarını ağzında sıkıp patlatabiliyor. Bende buyüzden akvaryumumun sol köşesine çömlek koydum sadece giriş kısmı var. balıkları hafifçe oraya sokup yakalayıp sağıyorum. Hareketlerimin çok yavaş olmasına dikkat ediyorum. Yunusta katiyen kepçeyle boşta kovalayamazsın akvaryumda hemen tükürür.
    Ağzı dolu dişilerim bile kavga etmekten kesinlikle çekinmez. Oysaki malavi türlerinin çoğu ağzında yumurta varken uysal davranmayı tercih eder. İşte bu etkenlerden dolayı dişilerin yumurta tutma gayretlerine göre 3 gün ila 1 hafta aralığında yumurtaları egg thumber' a alırım. Ve bu yöntemle kesinlikle daha çok yumurta alıyorum.

Damızlıklarıma seranın 2 çeşit pul yemini ve 1 çeşit protein ağırlıklı yem veriyorum. Arada pişmiş et , ve aklıma geldikçe de marul veriyorum. Yavrularıma da damızlıklarıma verdiğim 2 çeşit sera pul yem ve protein ağırlıklı yemi döverek veriyorum ve antibiyotik katkılı tablet yem var ondan veriyorum. artemia da denedim fakat artemia'ları pek sevdiremedik keratalara. Nezaman versem yarısını ziyan ettiler ve karınlarını aç bıraktım yine yemediler :)

Sağolasın İsmail ağbi elimden geldikçe iyi bakmaya çalışıyorum. Ve başarılı olmaya başlamamdaki anahtar kelimem onları bir insanmış gibi düşünüp öyle yaklaşmaya başlamam. Şahsen bana hep kuru ekmek verselerdi bir iş yaptırmaya çalışsalardı kesinlikle bitkin düşerdim. Ve streste yaptığım işte başarısızlık nedenim olurdu. Artık balıklarıma empati kurup onlara daha anlayışla bakıyorum...

cirol bunu beğendi.
  11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Maşallah.Yavrulara çok güzel bakmışsınız çok güzel duruyorlar. :nazar:

alper5959 bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Süper görünüyorlar. Tebrikler, sağlıkla büyütmeni temenni ederim.

alper5959 bunu beğendi.
  13. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Sağolun teşekkür ederim bakalım bugünde karides deniycem damızlıklarıma. Sizce üremeyi tetiklermi karides ?

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Alper iyi beslenme takdir edersin ki balıkların formlarından tut renklerine kadar ve buna üreme de dahil bir çok şeye direk etki etmektedir.

Bence olumlu sonuç alacaksın. Ama gözlemlemek lazım. Gözlemlerini bizlere de aktarırsan sevinirim.

15. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Dün kurutulmuş karides buldum onları verdim Hüseyin fakat pek zevkle yediklerini söyleyemem. Zaten hayvanlarda kurutulmuş olduğu için içleri yok denecek dereceydi. Bu sebepten ben pek besleyici olduğunu düşünmüyorum. Marketten doldurulmuşunu bulursam alacağım bakalım. Daha önceki gibi solucan denesem mi diye aklımdan geçiyor fakat su çok kirleniyor

16. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallah sağlıkla besle

17. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Sağolun Cem ağbi teşekkürler..

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Solucanı ben de tavsiye etmem. Senin de dediğin gibi kirlilik yapıyor.

19. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Kirlilik + farklı bakteriler taşıma ihtimali de var Hüseyin. Onun için yarım kilo karides aldım temizledim poşete koyup buzluğa attım her gün 1 öğün veriyorum . Bazen bu 2 ye çıkıyor. Bence bu karides balıklarım için yemden daha iyi gelebilir. Ama zaman göstericek tabiki bunu.

20. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Çok güzel balıklar, çok iyi büyütülmüşler. Tebrik ederim.

Sayfayı Paylaş