1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Soru Lepistes Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Osmansari tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Osmansari

Osmansari

Yer:
    Turgutlu, Manisa
    İsim:
    Osman Sariçam
    Öncelikle ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Ben yaklaşık 6 aydır lepistes hobisiyle uğraşıyorum. Çok sayıda balık kaybettim 400 den fazla yavru lepistes yitirdim. Sonra farkettim ki suda ki fazla akıntı lepistesleri öldürüyor, bende kendime yeni bir akvaryum yapıp orada sadece lepisteslerimi tutmaya karar verdim.

Camcıya gidip 25x35x35 iki tane akvaryum yaptım, 30 litre su alıyor içine 20x20x15 büyüklüğünde altı fileli camdan doğum hane yaptım içerisindeki su hacmi 6 litre falan oluyor birinde 4 diğerinde 2 tane balık vardı. 4 balık olan yavruluktan birinde anne doğum yaparken güçsüz düşüp ölmüş ama diğer anneler çok sağlıklı doğum sonrası karınlarında aşırı iniklik olmadı ve yavruluğa koyduğum gibi yavruluyorlar.

Şuan çok memnun görünüyorlar doğum yapalı 1 buçuk hafta oldu, ölüm yok herşey yolunda gidiyor. Sormak istediğim soruya geliyorum, şimdi bu yavruluklar 6 litre hacimli ama 30 litrelik akvaryumun içinde bu 6 litrelik ortam 4 dişi lepistes için sağlıklı bir ortam olur mu? Çünkü ben sürekli burada tutmak istiyorum balıklarımı hallerinden memnun gibiler. Sizce yeni bir akvaryum alıp doğum yaptıktan sonra daha büyük bir yere mi almalıyım yoksa burada yaşasalar sorun olur mu ?

Sayfayı Paylaş