1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sorunlar bitmiyor ki

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Kerim C. Duymus tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Kerim C. Duymus

Kerim C. Duymus

İsim:
    Kerimcan Duymuş
    Arkadaşlar yeniden akvaryum kurma aşamasında ufak tefek problemler çıktı.Bir başlıkta da ısıtıcı sorunum hakkında sorular sormuştum.Şimdi ise başım filtre ile dertte. montz: Bu gün akvaryuma kum serip suyu ekledim :) filtremi çalıştırdım. Sonra ise akvaryumdaki bir taşı koymak için elimi suya soktum ve elim titrer gibi oldu, ne olduğunu anlamadan devam ettim.Elim bu sefer daha da şiddetli bir şekilde titredi. Elektrik çarpması gibi bir şeydi bu. Ben de hemen fişi çektim ardından elimim tekrar suya soktum ve bu sefer öyle bir şey olmadı. Filtrenin kablo bölümüne baktığımda ise kablolar biraz çıkık gibi. 5 mm gibi bir yerden iç kabloların renkleri gözüküyor.

Ne yapmam gerekir? Balık alacağım ama ya elektrik çarparsa. çak:gif

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sorunlar bitmiyor ki

Filtrenin kabloları kaçak yapıyor sanırım, üst kapağını açabilirsen, kabloları tekrar izole etmen gerekir. Yapabilirmisin bilemiyorum, en sağlıklısı yeni bir filtre edinmen.

Geçmiş olsun....

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Sorunlar bitmiyor ki

Arkadaşlar elektrik çarpması balıklara zarar verir mi?

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sorunlar bitmiyor ki

Tabikide verir.En iyi yöntem akvaryum silikonuyla kabloyu silikonlamak burda:gif

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Sorunlar bitmiyor ki

Furkan balıkları bırak da sence elektriğin herhangi bir canlıya çarpması zarar verir mi vermez mi ?

Balıkların toplasan iki üç santim vücutları var. Sence dayanabilirler mi ? Murat hocam gibi yeni bir filtre tavsiye ediyorum.

Özcan abi ben de aynı tavsiyede bulunacaktım lakin izole tamamen gerçekleşmezse o zaman sonuç hüsran olur diye korkuyorum.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Sorunlar bitmiyor ki

Bencede yeni bir f'ilitre alin. Tehlikeli yaratan hareketler bunlar, suyla temas ediyosunuz dikkat edin. saygılar:gif

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorunlar bitmiyor ki

Akvaryumun prizleri için elektirik aldığınız prizi topraklıya çevirin bu sorun bir daha yaşanmaz. Nötr kablosundan topraklı prizin topraklama kısmına köprü atacaksınız hepsi bu. Elektirikçiden yardım alın eğer yapamazsanız.

8. ßora

ßora

Sorunlar bitmiyor ki

Bence yeni filtre alman en iyisi ama bir elektirikçiden yardım isteyip filtreni yaptıra bilirsin.. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş