1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sosyete İmajlı Japon Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Orkidem tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Orkidem

Orkidem

Yer:
    İstanbul Kongre MErkezi
    İsim:
    Selda ÜN

Bu kocaman ağzını açmış olan balık benim, :) ismi Selda. :) Arkadaki de yardımcım Esra. super:gif

Ben ve Esra, diğerleri saz arkadaşlarımız. dans:

Esra; :) (Ayırabilmeniz için söylüyorum kuyruk kısımları diğer kırmızıdan daha beyaz.) Ve dikkat beyaz kısmı kalp şeklini andırıyor. Yani öyle japon diyip geçmeyin, sizin balıklarınız gibi olmasada, bizimkilerde zeki. Kendilerine göre imajları var. temel2:

Yine ben ve ağzı açık, oooooo bir kedi gördüm galiba. :F :aha:

Bitkili canlı doğuran olarak başladığım akvaryum hayatıma japon balıkları ile devam etmekteyim. :) em34:

Esra yine arkamda. :)

Eleştirilere kapalıyız. :) Güzel sözlere ve beğenilere açığız. :D :hepiniziseviyorum:

Kendinize iyi bakın. :)

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Sosyete İmajlı Japon Akvaryumum

Vay vay vay, süper olmuş. :nazar: Kurulumu yapanın ellerine sağlık, (Hiç bahsedilmese de.)

Eliştiri yapmadan geçemeyeceğim, buradan yazayımda belki kaile alırsınız. Aydınlatma nerede, aydınlatma? :F

Suyunuz hala sarımtırak, yarın tekrar %50 su değiştirin, Selda Hanım. Filtrenin kartuşunuda yıkayın Allah rızası için.:D

Şimdilik bu kadar...

3. Orkidem

Orkidem

Yer:
    İstanbul Kongre MErkezi
    İsim:
    Selda ÜN

Evet ya siz yapmıştınız Murat Bey teşekkürederiz tekrardan.Balıklarımıza Ramazan kumanyası göndermiştiniz onun içinde ayrıca teşekkürederiz. :)
    Aydınlatmayı söledim satın alma departmanına ancak alamadılar.Kongre Merkezinin parası yokmuş :)
    Suyuda dün değiştirdik. Kumdan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Şimdilik bu kadar :))

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Yazııııııııık, aydınlatmayı getirinde bana, ampulunü alayım.

Yarın diyorum sudeğiştirn diye Hanımefendi.:F:F:F

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah Selda Hanım, balıklar çok ama çok sevimli. :nazar: Güzel tercihler olmuş balıklar bence, sevimli ve dayanıklılar. Suyun rengi evet biraz sarı gibi duruyor ama filtreye biraz akvaryumu kömürü ilave edilirse sararma engellenir.

Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

6. Orkidem

Orkidem

Yer:
    İstanbul Kongre MErkezi
    İsim:
    Selda ÜN

Merhaba Temel Bey ,filtenin içinde kendi kartuşunda kömür var,sürekli su değiştiriyoruz ama su halen sarı umarım düzelir.
    Beğendiğiniz için teşekkürederim. :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kartuj var derken şelale filtre mi? Eğer şelale filtre ise bu çok güzel. Fakat, şelale filtrenin kartujunu iptal etmek ve bayan çorabı içinde daha fazla kömür ile birlikte biraz elyaf eklemek çok daha efektif bir filtrasyon sağlar. Yine şelale filtrenin akvaryuma uzanan borusunun ucuna iç filtre süngeri takılırsa su çok daha uzun sürelerde kararır.

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Merhaba,suyun sarılığı azalmaz...çünkü gördüğüm kadarıyla dekorda kütük kullanmışsınız...kütük oldukça su renginiz sarı olacaktır....Naçizane tavsiyem plastik dekorları değilde doğal dekorları kullanın akvaryumda.....Balıklarınız harika....tebrikler

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Selda hanım ,Murat abi duymasın ama sosyete diye yapay bitkilerle kandırmış sizisaat:gif:)

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

İsmail Abiye Katılıyorum Yapay bitkileri neden Koydunuz Kimyasal Salınım Yapıp Balıklarınızı zehirlemesin ?

11. Orkidem

Orkidem

Yer:
    İstanbul Kongre MErkezi
    İsim:
    Selda ÜN

Herkese günaydın,Oğurcan Bey evet kütüğü kaldırdım,bakalım düzelecek mi ? Bu gün suyu tekrar değiştiricem.
    İsmail Bey ve Miraç Bey maalesef çakma olan bitkilerinde imajında farkındayım.Uzun zamandır beklediğim bir şeydi bunada şükür deyip birilerine gönderme yapıyorum.Tabi ki bu işyerinde en azından haftasonları çalışmadığımızdan dayanıklı balık tercih ettik.Teşekkürler ilgi ve alakanıza.
    Bu arada Temel Bel evet şelale filtre ama kömür işini ben nasıl yapıcağımı anlamadım.Tekrar tarifedebilir misiniz ? Sanırım bu günden itibaren böyle şeyleri benim yapmam gerekecek.

12. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Aktif karbon ya da kömürü kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta ise ; aktif karbonu belirli aralıklarla yenilemeniz gerekmektedir. Zira bir süre sonra artık işlevini yerine getiremeyecektir.

Sayfayı Paylaş