1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sp Üzerinde Siyahlaşma

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde 0xyGen tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Arkadaşlar selamlar, öncelikle iyi bir fotograf makinem olmadiği için resim ekleyemiyorum.
    Sarı prenseslerimin birinin üzerinde Dikey Olarak ve Onları Ortadan Kescek Şekilde Kararma oldu Bunun Nedeni Nedir Acaba ?
    Dün %20 Su Değişimiyle birlikte Tip Çekimi Yaptım.
    Dış Filtre Malzemelerini Değiştirdim.
    Cevaplar İçin Teşekkürler

// Düzenleme

Aynı Siyahlıktan Tek İmparatorumda'da var.

Arkadaşlar Aynen bu Şekilde Kararmalar Belirdi

// Düzenleme
    Arkadaşlar Stresten ya da ph Değerinden Olabilirmiş sanırım.
    1 . Ph'i nasil Yükseltirim
    2. Stresten Çıkması İçin Ne Yapabilirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Selamlar, sarı prenses türlerinin kararmasını birçok olguya bağlayanlar var genelde. Erkek balığın çene kısmı çiftleşme isteğinden kararır. Bazen diğer erkeğe baskın görünmek içinde kararırlar ama bu kararmaya gövde çizgisi de eklenir. Ph değerinden dolayı kararmaları çok düşük ihtimal bana göre. Ph ve stres dişilerin kararmasına neden olabiliyor nadir de olsa. Ancak genel koloni içinde tek balığın kararması ve özellikle çene kısmı ise üreme isteğindendir.

Bazen esnafta daha 3-4 cm olanların karardığını görürüz. Aslında bu bazı tezleri kendi kendine çürütüyor. Üreme isteği bu boyda pek olmayacağına göre ortaya stres veya kırma olabilceği geliyor. Balığınızı gözlemlemeniz zaten en doğru cevabı verecektir.

3. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Temel Bey Cevap İçin Teşekkürler.
    Işığı Kapattım ve İç Filtreyi Kıstım Beklemedeyim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Önemli değil başarılar.

[​IMG] :F

5. yasin

yasin

İsim:
    yasin kaçar
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Strestir o stres .bay bay:gif

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Evet bazı balıkçılarda denk gelmiştim bir petshopta büyük astronot ve pakuların olduğu bir akvaryumda 3 sarı preneses vardı ve 3 üde kararmıştı kararmakla kalmamış resmen hepsi gri olmuşlardı sarı prenses oldukları çok zor anlaşılıyordu pet shop sahibine sorduğumda akvaryumdaki dev balıkların yanında yaşamaktan siyahlaştıığını söylemişti yani korkudan veya stresten siyahlaşıyorlar benim bildiğim kadarıyla.Akvaryumdaki diğer balıkları söylermisiniz ?

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Strestendir büyük ihtimalle. Stresten kurtarmak için de akvaryuma yeterince kaya veya şekilli taşlardan ilave ederek uygun ortamı sağlayabilirsiniz. Işıklardan da bazen etkileniyorlar. Çok fazla açık tutmayın ışıkları aynı şekilde çok da kapalı tutmayın. En kısa zamanda sorun düzelecektir inşallah.

8. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Sp Üzerinde Siyahlaşma

Evet Arkadaşlar Sabahtan Beri İç Filtre Kısık ve Işık Kapalı. Şu An Eski Hallerine Döndüler.

Sayfayı Paylaş