1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sp ve kalikoma hangi doğal yemleri verebilirim ?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde darkuncle tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre
    Doğal yemden kastım salatalık ıspanak yumurta sarısı vs. yardımcı olursanız sevinirim.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Sp ve kalikoma hangi doğal yemleri verebilirim ?

Balıklarınıza salatalık, haşlanmış ıspanak ve suyu bozmayacak şekilde yumurta sarısı verebilirsiniz. Fakat bu verdiklerinize hemen ilgi göstermezler. 1-2 gün aç bırakarak deneyebilirsiniz.

3. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre
    Sağolun teşekkürler. Birde bişey sormak istiyorum size. Balıkları normal hazır yemlerle beslerken günde kaç kere yemlemek gerekir? Bu çikletler doyma hissine sahip mi yoksa japon gibi ne bulsalar yiyorlar mı?

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Ciklet balıklarında doyma hissi mevcuttur. Yinede çok fazla yemleme yapmamak gerekir. Sık ama azar azar yemlemek daha iyi olacaktır. Ortalaması günde 3 kere, sabah öğle ve akşam olmak üzere balık sayısına göre ve verilen yemlerin 2 dakikada tükenecek kadar yemlemek yeterlidir. Çalışıyorsanız sabah ve akşam olmak üzere 2 kere normal yemleme yapılabilir. Ayrıca cama yapıştırılabilen özellikle bitkisel ve spirulina ağırlıklı olan seranın tabletlerinden akvaryum camınıza yapıştırabilirsiniz.

fth-94 bunu beğendi.
  5. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre

Teşekkürler Hasan bey.

Sayfayı Paylaş