1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sp yüzgeç kısması

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde beyazlotus tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    5-7 cm arasında 5 adet sarı prensesim ve 4-6 cm arasında 5 tane yunus balıklarım var akvaryumumda. Akvaryumun dış filtresi, vitamini, yemi, minerali vs. herşeyi düzgün. Fakat sarı prenseslerimim yüzgeçleri hep kısık durumda. açtıkları zaman çok güzel görünüyorlar. Siyah siyah çizgileri çok güzel ama hep kısık geziyorlar. Neden böyle yapıyorlar ve nasıl normale döndürebilirim. Hastalık filan yok ve balıklar gayet mutlu. Yüzgeçlerini açmıyorlar ama işte. Yunuslarda öyle bir sorun yok.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Resim ekleme imkanınız varmı ? :smiley33:

3. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    İki tane fotoğraf çektim. Fotoğraf makinasının pili yoktu o yüzden telefonla çektim. Görüntü kalitesi biraz düşük.

Gördüğünüz gibi yüzgeçler kısık.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Resimler net olmasada balıklarda bir hastalık belirtisi ( kuyruk erimesi vs.) göremedim. sarı prensesler herdaim yüzgeçleri yelken gibi açık yüzmezler. Sanıyorum herşey normal. Balıkların iştahlarında ve hareketlerinde bir sorun yoksa durum normaldir.

Yunuslar ise akvaryumun efeleridir. Herdaim cıvıl cıvıl akvaryumun herbirtarafını yüzgeçlerini sonuna kadar açıp gezerler. Sp lerden aynı şeyi beklemek doğru olmaz. Zira bu balıklar genelde hep mağara,kovuk,kayalık alan bölgelerin altlarına,içlerine girip çıktıklarından dolayısıyla yüzgeçleri genelde kısık olur. Yüzgeçlerini gerektiğinde düzgün kullanıyorlarsa sorun yok.:ay:

5. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Dediğiniz gibi balıklarda herhangi bir hastalık yok. İştahları çok iyi. Yem atmak için akvaryuma yaklaştığımda hepsi suyun üstüne çıkıyor ve kapışıyorlar yemleri.
    Yunuslarda aynı dediğiniz gibi. Yüzgeçleri sürekli açık ve geziniyorlar sürekli. Kumu didik didik ediyorlar.
    Dediğiniz gibiyse mutlu oldum. Ben sarı prenseslerinde yunuslar gibi sürekli yüzgeçlerini açtıklarını sanıyordum. Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş