1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

SP.yumurta tuttu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Merhaba arkadaşlar p.tesi günü hastanede olduğum için işyerine gidemedim.Bu gün öğleden sonra işyerine geldiğimde 4,5-5 cm lik yavrudan alıp büyüttüğüm sp.nin yumurta tuttuğunu gördüm.İlk yumurtlama oldğu için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: SP.yumurta tuttu

Balığın ilk tecrübesi olduğundan yumurtaları atma veya yutma olasılığı yüksek. 14. güne kadar bekleyip yumurtaları yutmamış veya atmamış ise kusturabilirsiniz.

Hayırlı olsun bu arada :)

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Teşekkür ederim Fatih, balık boy olarak çok küçük yani şaşırttı beni açıkçası.İlk tecrübesinde sağmak doğru değil diye biliyordum, peki eğer 14 güne kadar yutmazsa egg tumbere mi sağmalıyım?

4. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Hayırlı olsun Metin abi. S.p. beslemediğim için yardımcı olamıyorum. İnşallah herşey istediğin gibi devam eder.

5. The Wıld

The Wıld

İsim:
    Servet Nalbantoğlu

Küçük boyda yavru vermesi pek iyi değil bence,o boyda kalabiliyor diye uzun bir metin okumuştum!!!

6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Evet ilk tecrübesinde sağma ki yumurta tutmayı öğrensinler ağbi.Eğer akvaryumda saklanacağı bir yer erkeklerden kaçabileceği bir alan varsa büyük ihtimal yumurtalarını atmayacaktır. Egg thumber a da sağma ağbi bırak ata yuta tutmayı öğrensin.Benim 5 -6 cm lik yeni damızlıklarımı 10 gün önce sağdım kimisinden 23 aldım kimisinden 6 yavru aldım. Bence bekle ağbi sağma derim. 14. günde sağarsın.

7. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

bende balığın kendinin bırakmasından yanayım ilk tecrübesi için 20.günlerde bırakmazsa kusturun derim balık hangi boyda olursa olsun yavrulamaya başladığı zaman büyümesi gecikiyor sadece yumurta dökenler hariç bütün balıklarda böyledir canlı doğuranlar içinde böyledir eğer boylanmasını istiyorsanız yavruyu aldıktan sonra erkeklerden ayrı tutun dişileri istediğiniz boya gelince çiftleştirirsiniz derim yoksa prenses grupları için o boylarda yavru tutma normaldir.sağlıklı balıklar

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Metin abi balığın ilk yumurtaları atma ve yutma olasılığı gayet yüksek.İlk yumurta almada balığınızı kusturmanızı tavsiye etmem,Balığınız korkabilir ve bir daha yumurta almaya bilir.Bırakın akvaryumda doğursun sonra yavruları ayırırsınız.

Sayfayı Paylaş