1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sp - Yunus Yanına 3. Tür

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Arkadaşlar akvaryumumda sarı prenses ( 6 ) ve yunus ( 2 ) bulunuyor. Biraz daha çeşitlilik yapmak istiyorum. Bu balıklarla beraber yaşıyabiliecek bir tür önerir misiniz ? Demasonim vardı dün gittim değiştirdim. Çok agresif bir balık birileriyle uğraşmadan yapamıyor. yunuslar ile geziyor sürekli , yunuslarda tabiki rahatsız oluyorlar. 1 tanede Frontozam var. Dünya umrumda değil kendi kafasına göre takılıyor.

Aslında yunus sayısınıda arttırmayı düşünüyorum. Elimde şu an 1e 1d yunus var. 6 - 7 cm civarlarında. [ Hal ve hareketleri bunu gösteriyor ] Fakat bu boyda tam olarak cinsleri belli olmuyor sanırım. Erkek yunuslar ile doldurmak istemem akvaryumu.

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Sp - Yunus Yanına 3. Tür

Emre kardeşim akvaryum hacminiz nedir? Yunuslar büyük boylara ulaşan baliklar,300 litre en az akvaryum hacmi.Bunun yaninda sari prenses koymuşunuz, Başka türler eklemek için hacminiz yeterlimi buna bakalim, Akvaryumunuz hakkinda az bilgi verirseniz. saygılar:gif

3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Sp - Yunus Yanına 3. Tür

Akvaryumum 266 litre

120x 41.5 (en) x 53.5 ( Yükseklik )

Balıkların rahat edebilecekleri şekilde taşlandırma yapıldı. Bir kaç gün sonra resimlerini yerleştireceğim :)
    + olarak Makrakanta yada Frenatus eklemeyi düşünüyorum. Uyumlumudur malaviler ile.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Sp - Yunus Yanına 3. Tür

Akvaryum hacminiz karma yapmak için yetersiz. Yunuslariniz için bile yetersiz şuanki hacim en az 300 litre tavsiye edilir. Büyük boylara ulaşabilcek yunus o hacimde yanik kalicakdir. Benim tavsiyem daha çok balik ekleme'meniz yönünde.Balıkların rahat edebilecekleri şekilde taşlandırma yapıldı demişiniz. Taşlandirma önemli tabi ama akvaryum hacmi daha önemli.

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Sp - Yunus Yanına 3. Tür

Makrakanta yada Frenatus eklemeyi düşünüyorum. Uyumlumudur malaviler ile.
    gibi bir sorum vardı ? Acaba hangi türü eklemeliyim.

Sayfayı Paylaş