1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Spectrum

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde cimlikaya tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Selamlar.
    Bugün itibariyle tuzlu su balıkları için olan Spectrum Marine Formula ve Spectrum Thera + A isimli Amerikan malı üzerine son kullanma tarihi olmayan (yada benim göremediğim) kullanmaya başladım.On gün süreyle başka marka yem vermicem bakalım söylenildiği kadar faydası olacakmı .

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ynt: Spectrum

Teoman abi, güzel yem gerçekten, özellikle sarmısak içerikli olan, kuru yem almakta zorlanan deniz balıklarını , yeme çok kolay alıştırıyor. Ama renkleri konusundaki iddalarına görmek lazım. Biliyorsun ben de yem alternatifi çok. Balıkların renk canlılığı çok önemli konu, özellikle deniz balıklarında. Durumu bildirirsen iyi olur.

3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar.
    Balıklarım Marine Formula yeme alışmakta hiç zorlanmadı ama diğer sarımsaklı olan Thera + A marka yeme fazla ilgi göstermediler .Birde yine tuzlu su için Optimum Salt H2O adlı pul yem aldım .Yine aynı markanın .

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teoman abi, balıkların Thera + A yemine ilgi göstermemesi bana çok enteresan geldi. Bu yem yeni yakalanan balıkların bile ilgisini çeker. Kesin olarak bu yemi kabul edeceklerdir, az az denemeyi sakın kesme. Bu yemi kabul etmemeleri mümkün değil. :uyari:

Bu arada, blue tangleri daha küçük 15 blue tang ile değişecekmiyiz. Kararın nedir ?

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar.
    Gerçektende balıklar neredeyse bir hafta oldu sarımsaklı yemi pek beğenmediler.Ben bu yemi onlardan fazla yedim dersem yalan olmaz çünkü en büyük boyunu almışım ,dişlerimle ufalayıp veriyorum bu arada bende istemedende olsa tadına bakıyorum .Çok yakında benimde rengimde vede hareketlerimde bir canlılık görürsen şaşma . :heyo: :D

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Alem adamsın Teoman abi. :haha:
    Bu yemi mutlaka yiyecekler bunu ikimizde biliyoruz. Senin renklenecek bir durumun zaten kalmamış, sen zaten çok renkli bir kişiliksin. Olsa olsa sarmısaklı yem sende, ters etki yapar, bunun sonucunda, benim omurgasızlarıma ve balıklarıma musallat olmanı engeller. :basardim: :hepiniziseviyorum:

7. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar .
    Başlığı atalı 17 gün olmuş.Balıklarla ilgili olarak renklenmeleri konusunda biraz daha canlılık oldu gibi.Sarımsaklı yemi ilk önceleri pek kabullenmemişlerdi ama şimdi ilk tercihleri.Tuzlu suda kuru yem olarak rahatlıkla şu sıralamayı yapabilirim.
    Garnitür olarak Sera,ara sıcak Tetra vede ana yemek olarak Spectrum. :heyo:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim başlığın açıldığı gün itabiri ile söylediğim şuydu; Bu balıklar bu yemi kesin alacaklar dedim. Çünkü kokusu bile çekiyor balıkları. Gerçekten güzel yem yapmışlar. Teoman abi, sanırım artık geliyor. İthalatında bir ara sorun çıkmıştı, fakat reklamlarını görüyorum bazen.

Maşallah, balıklar çok hızlı geliştiler zaten. Senin besleme şekline değil balıklar, ben bile kilo alarak tepki veririm.

Sayfayı Paylaş