1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Splerim neden kavga ediyor ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kerem11 tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar gecen akvaryuma bakarken birden iki tane sp balıgım birisi erkek diğeri dişi diye almıştım.Bunlar birden birbiri etrafında hıphızlı dönmeye başladılar çiftleşmediler çünkü titreme yoktu.Bir ara birbirlerine ağız ağıza bi yapıştılar ki sormayın. Video çekecektim ama sonradan bıraktılar çekene kadar ilerde çekersem ekleyeceğim.
    Bu dişi erkek neden böyle kavga eder gibi yaptılar.Yoksa ikisidemi erkek ?

Birde 100 40 50 ölçülerinde akvaryum buldum ışık üstünde 150 lira sizce fiyatı nasıl ? Önceki akvaryumu akvaryumcuya versem onun üstüne kaç ederse almak istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. ?

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Cevap: Splerim neden kavga ediyor ?

Akvaryumunuz hakkında pek bilgim yok ama yetersiz bir hacimdeyse alan kavgası olabilir.... Akvaryumunuz hakkında bilgi verirseniz üstadlarım daha iyi yardımcı olacaklardır ;)

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

70 35 25 3 sarı prenses 2 mavi prenses 2 de vatozum var.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Akvaryumun hacmi cikletler için biraz küçük bu yüzden alan kavgası yapıyor olabilirler... Ama tam bilgi üstadlardan gelecektir.

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Akvaryumun 60 litre. Dekor durumun nasıldır, bir fotoğraf ekleyebilirmisin. Ben de uzun zamandır Sp besliyorum ve bahsettiğin kavgaları bazen gözlemliyorum. Akvaryumunun görüntüsü olmadan yorumlar biraz havada kalmakla birlikte büyük ihtimalle neden su haminin ve alanın kısıtlı oluşu. Bu nedenle bölge kavgaları kaçınılmaz.
    Bulduğun akvaryumun hacmi 200 lt. Ayni sayıda balık ile kalırsan ki eminim kalmayacaksın :) hacim gayet iyi. Bol dekor ve yuva ile balıkların gül gibi geçinirler. Ancak fiyata dair bir fikrim yok, Türkiye piyasasını bilmiyorum...

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Resim ekleyeceğim makinem şarjda bitince .200 litre onu alırsam sp ile yunus doldurcam dekor olarak şimdiki tankımda 2 3 tane küp var bi kaçta mağara .

Sayfayı Paylaş