1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Spreyle strafor boyamak...

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde ozcan13 tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Geçen gün strafordan kapak yaptım.Boyamak içinde bugün sprey aldım.Denemek amaçlı küçük strafor parçalarından birini boyadım.1-2 dk sonra strafor erimeye başladı.Şimdi napcam ben ya.:bilmem:

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Özcan abi straforu belli bir kaplama malzemeleriyle kapya yada akvaryumun içinde zarar vermeyeek bir madde ile onu sprey ile boyayabilirsin.

ozcan13 bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Özcan abi straforu selülozik boya- tiner eritir.

Straforu sentetik boya ile boyayabilirsin fakat sentetik boyalarında spreyi yok. Fırça yada rulo kullanmalısın.

ozcan13 bunu beğendi.
  4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Evde beyaz tavan boyası var.Onla boyasam üstünede sprey boyayla boyasam olur mu dersin?

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abi boya badana yapacaksın galiba yaa ?? :D

Tavan boyası su bazlı olduğundan suda salınım yapar. Straforu akvaryumda kullanmayı düşünüyorsan tavan boyası olmaz. Sen hiç uğraşma abi .Al bi sentetik boya iş tamamdır.:ay:

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    İçini boyamıcam sadece dışını?

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Özcan abi aynı şeyi bende denedim sprey boya eritiyor :) Banada hırdavatçı sentetik boya önerdi. Ama daha iyi bir yolu var abi. Kaplama ile yap bence daha kolay olur ve uğraştırmaz...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yaparız abi her türlü uçurur, şişirir ve patlatırız. Çok güçlü yapışan rulo kağıtlardan alacaksın yapı marketlerden ve kapağını yapacaksın. Sudan, nemden etkilenmez, son sprint ve galopları güzel. Her renk ve desen.

Artanıylada buzdolabını kaplarsın.

veysel ve fth-94 bunu beğendi.
  9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Alem adamsın Temel abi ya :F :F :F

Vallahi akşam akşam beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün...

Bende bundan bahsediyordum abi. Tertemiz hiç uğraşmadan kolayca kaplarsın Özcan abi. Bak kalanıylada buzdolabını kaplarsın iyi fikir iyi :F

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ya ben burda sordum.Metresine 30tl dediler.Çok pahalı değilmi ya:yazik:

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ama ben reklamcıya sordum.Düz renk.

13. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Benim de aklıma gelen bir fikir. Gerçi GEçici bir çözüm. Straforu alüminyum folya ile kaplayabilirsiniz. Hem janjanlı olur:) Ama sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum. Sadece aklıma geldi yazmak istedim.

14. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Bir de büyük kırtasiyelerde bulunan cama ya da mobilyalara yapıştırılabilen stickerlar var. Onlar çok pahalı olmuyor. metresi 3,5 - 4 tl civarı. ;)

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Özcan abi tek renk olsun,desen mesen önemli değil dersen,bizlerin,yani tabelacıların kullandığı folyolardan kullanabilirsin. 120 X 100 cm folyoya enfazla 10 tl ödersin.:ay:

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Gizem abla dekorati,f durması için kaplanacağı için aliminyum ile kapmalak yanlış olur. Dekoratif olmaz. En iyi yol Temel abinin linkte vermiş olduğu yapışkanlar ile kaplamak.

Özcan abi aslında reklamcıda daha ucuz olması gerekir. Daha çok kullandıkları için. Ama neden öyle anlamadım :smiley33: Belkide bunların kullandığı kalitelidir...

17. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Ben şu tavan boyasını bir deniyim.Olmazsa başka çözüm yolları arıyacaz.Gelişmeleri yazarım.saygılar:gif

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abi kafaya taktın tavan boyasını hadi hayırlısı.:)

19. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi gideceksin praktiker / koçtaş gibi yapı malzemesi satan yerlere, görevlilerden birine sor, kendinden yapışkanlı duvar kağıdı var mı de, sana gösterirler. Ben 3,99 TL ye almıştım 50 cm e 2.50 M uzunluğundaki ruloyu. Hemde ahşap desenlisinden tut, Temel abinin örneğindeki gibi çiçeklisine, düz renginden tut hatta şeffafı bile vardı. Tavan boyası olmadıysa; ki o el değecek bi yerdeyse olmaz tahminim, söylediğimi dene derim ;)

20. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    Cevap: Spreyle strafor boyamak...

Çelik macunu yada yoklama macunu çekip üerinigüzelce zımparalayıp yaparsan eğer fabrikasyon gibi olur :F

Sayfayı Paylaş