1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

SPS Akvaryum Tasarımı Doğa Desteği

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Elime fırsat geçtikçe snorkelle çekilmiş videoları izlerim. Doğa taklit etmek en azından bilmediğini yapmaktan iyidir. Bu başlıkta karşılaştığım bu tip çekimleri paylaşmak isterim....

En sevdiğim örneklerden biri.

Suya düşen Işık rengi, mercanların suya mesafeleri, basınç farklılıkları, komple dalga hareketi vs....

Hd izlemenizi tavsiye ederim. Beyaz mı Mavi mi tercih sizin...

Burasıda bariyer resifi

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Şubat 2015
    Erdal, Pennywise, King Elvis ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Buralar tam benlik, evde akvaryuma gerek kalmaz ve şayet oralara gidersem geriye zor dönerim...:cool:

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Favorilerimden Papua yeni gine

Dünyadaki tüm mercan nüfusunun %70 i orda ve çoğu yer hala bakir.

nhtkmn, Pennywise, ka2n ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bu yaz niyetim vardı resif dalışı tropical bir yerde bunu syrettikten sonra kesinleşti:)

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Spsler bildiğin çalı gibiler. Türleri nedir bilmem ama renkleri çok güzel değil. Lps türleri daha eğlenceli benim için. Onların doğal ortamları nasıl acaba.

YMR_AY bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    İşte o beyaz ışık altında malasef öyle gözüküyorlar, kendi tanklarımızdaki o muhteşem renkli canlıları gündüz camları açın ve güneş ışığında renklerine bakın.Aynısını göreceksiniz, renksiz soluk çalı gibi. :)
    Bu yüzden spektruma önem veriyor, bu yüzden belkide bazen elektrik sarfiyatımızı boşa harcıyoruz ancak birde bu boyutu var işin.Ben renkleri için besliyorum o canlıları ve sadece büyümeleri beni tatmin etmeyecek.Bu yüzden spektrum değerli ve gerekli.

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Radion' un "Natural Reef" modu var...

Ecotech' in Sipadan adası resiflerinde ölçtüğü spektrumları taklit ediyor. Derinlikle değişen şiddet ve spektrum metre metre ayarlanabiliyor.

Grafiği tepede 12.000K veren bir parabol şeklinde. Gündoğumu ve batımında yeşil bir tank herkesi tatmin eder mi orası meçhul :)

Sayfayı Paylaş