1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Star Polip Çoğalma ve Açmıyor Sorunları

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 7 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Akvaryuma hiç iyot eklemedim ben elimde jodmix diye bişey var ama test edilmeden eklemek yememişti açıkçası.
    iyot doz aşımının bir sakıncası varmıdır?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet iyot doz aşımının sakıncası vardır ama star polip, xenia gibi mercanlarında iyot ihtiyacı vardır. Az kat mantığında kullanılan element olduğu için hacme göre 1 ml - 2 ml neyse ekleyip gözlemlemek lazım. Malum iyot balık ve parazitli mercan banyolarında kullanılan bir element. Az kullan acelemiz yok.

seckinmucteba bunu beğendi.
  3. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Bir de ben 1 ay boyunca her hafta 5 litre ekledigim icin su oturmaya firsat bulamadi.hep tanecikler uçuşuyor. O yuzden ara verdim.bu hafta bos geçireceğim

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    5 litre eklemek ne anlamda eklemek? Su değişimi mi, al gülüm ve gülüm mü yoksa ilave mi?

5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    ImageUploadedByTapatalk1434284121.821317.jpg ImageUploadedByTapatalk1434284140.188457.jpg
    Abi 2 tür var elimde fotoları bunlar
    Özellikle kapalıyken çektim koyu olan açınca renkleri mükemmel metalik oluyor digeri boru gibi olmayabeğilimli

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ilk fotoğraftaki hızlı büyür, ikinci olan daha yavaş büyür ama bu iki türde benimkinden farklı olabilir, aşağıda zar kısmına dikkat et. Hızlı büyüyenler mor ince tabaka halinde alt kısmı olanlar.

star polip acacak.jpg

Onurs bunu beğendi.
  7. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Her hafta 5 litre eksiltip 5 litre deniz suyu ekleme seklinde.bu arada deniz tavsani yakaladim acaba olur mu.yosun yiyor suan kovada

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    5 litre su çekip 5 litre su koyuyorsan sorun değil. Ama buharlasan suyu içme suyu ile tamamliyorsun değil mi?

9. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Buharlasan suyu hazir damacana ile seviyesinde bekletiyorum.6 ay oldu yahu : acemligim o konuda yok.suan canlilari öğreniyorum

10. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ozaman bende bunlardan istiyorum abi :)

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tavsiye ederim, olsa dükkan senin. Bakın ilanlara veya ithalatlara, gördüğün yerde yapış gitsin.:)

Onurs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş