1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Star Polip Sorun-Polip Acmıyor

Başlığı 'Soft-Yumuşak Mercan Forumu' kategorisinde many4x tarafından 13 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    1 haftadır star polibimde bir sıkıntı olustu arkadaslar. Eskisi kadar acmıyor, 2 gün once üstünü cok hırpalamadan temizledim ama genede yok.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Star Polip Sorun-Polip Acmıyor

Mehmet hoşgeldin geçmiş olsun,

Ben sana desem ki ya benim balığım öldü neden diye sen bana nasıl cevap verirsin :) ?
    Kızma ama hiç birşey bilmeden cevap vermek çok zor şöyle sisteminden bahset biraz ne var ne yok ne kullanıyorsun en son ne yaptın tanıt kendini birde fotoğraf koy ki görelim ve bildiklerimizi söyleyelim paylaşalım.

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Hırpalamadan temizledim derken? Mümkünse açmış ve açmamış halinin fotoğrafını ekleyebilirmisiniz bu foruma da :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arkadaslara aynen katılıyorum. Polıp uzerı yosun kaplanıyor mu, son zamanlarda eklenen balık oldu mu, akvaryum nasıl bir akvaryudur?

5. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Hosbulduk abi dogru Temel abi haklısın kusura bakma ama aksam yukleyemedım fotoyu. Akvaryumum 400lt cıvarında su degısımlerını osmos cıhazından 3/1 oranında 15 gunde bır yapıyorum tuzumun markası ****** 2 adet bırı 6 li dıgeri 4 lü t5 armaturum var proteın skımmer . uv . turf bulunuyor

6. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

[​IMG][/url][/IMG]

7. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Ekledim Burak bey :)

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Merhaba,tankınızda ki su değerlerini de yazar mısınız lütfen?

9. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Isı:27.5 ph:8.4 Alkanıty:2,9/3,6 nitrite:0,2
    Nitrate:hig range:250 Low range:20
    nh3/nh4 amonyak:0,25
    Kulladıgım test kıtı Red sea

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumda yosun sorunu var fotoğraf çok bulanık olsa da. Star polip üzeri diatom kaplamış. Genel bir görüntü eklersen iyi olur, akvaryumun durumu iyi değil kanımca. Isıracak balık var mı akvaryumda Angel türü mesela? Fakat sorun su kaynaklı. Osmos cihazının durumu nedir bilemiyorum ama güven vermedi bana.

11. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Temel abi bir tane cüce angelim var ama onuda polip veya mushrom ların yanında görmedim hiç. Evet abi yosun sorunum biraz fazlaca var osmos cihazımın fotolarını çekeyim diyeceğim ne fayda ama genede yarın servise bırakıp mebran ları değiştireyim mi acaba birde en acilinden ne yapmam lazım abi.

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Mehmet bey Ro cihazınızın çıkışında silikat filitresi var mı ? birde TDS metreniz yoksa edinin bence eğer varsa değer nedir ? Acil yapılması gereken damacana su ile %20 veya %10 su değişimi yapın derim. Birde su değişim aralığınız nedir eğer uzun zamandır değişim yapmadıysanız %20 daha iyi olur.

13. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Halil bey 15 gÜnde bİr yapıyorum 3/1 oranında hemen hemen tds metrem malesef yok. valla osmos cıhazımıda akvaryumcu bır abımız ayarlamıstı, motorlu falan suyu acıyorsun daha sonra fışe takıyorsun öyle calışıyor.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence Osmos cihazın sorunlu, akvaryuma kalsiyum, karbonat veya farklı katkı giriyor musun?

Damacana su ile bence su değişimi şart acil olarak.

15. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Tamam Temel abi yarın ılk işım servısıne bırakmak cıhazı ama ben hemen yarın damacana su ıle degısım yapayım o zaman bırde suyun ne oldugu onemlımı marka olarak yok abı katkı maddesı gırmıyorum ama arada mıcrobacter7 kullanıyorum bırde ben yemı kendı yaptıgım ve dondurdugum yemı kullanıyorum cok asırıya kacmadan tabıkı dıger yemlerı hiçbiri almıyor cünkü.

16. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Foxface starpolipe vuruyor olabilir mi?

17. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Ama Foxface geleli sanırım 3 gün oldu.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumun son halimi üstteki fotoğraf? Sağda star polip açık?

Diatom sorunu var akvaryumda. Damacana su ile su değişimi mutlaka yap, hem de %40 kadar ısıya dikkat ederek yap. Ayrıca kendi yaptığın yem ne kadar dikkatli versen de protein ağırlıklı ve fosfat içeriklidir büyük ihtimal. Üstelik günlük veriyorsundur, Blue tang balığının karnı azar azar veriyor demiyor!

Kuru yeme geçmen şart, diğer yapma gıdalar hafta bir.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hergün kendi yaptığınız yemi vermemeniz gerekli kesilikle. Üstelik ps'niz gördüğüm kadarıyla çok güçlü bir model değil. Çeşitli yemleri balıklarınızı aç bırakarak alıştırırsınız. Kuru yemde zorlanacak balık göremedim ben akvaryumda.

Bence yosunu osmos cihazınızda ve kullandığınız ev yapımı yemde arayın. En son ne zaman değiştirdiniz osmusun filtrelerini ?

20. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez

Hayır Temel abi bu muhtemelen 8 veya 9 gün önceki fotograflarım biraz önce yenileri cektim sump,osmos cihazi,ve akvaryumun onlarıda hemen yükleyecem ama bekliyorum suan abi.Birde sşöyle bir sıkıntım olacak o zaman abi ben baliklarıma hiç kuru yem vermedim bunu gecenlerde bende fark ettim ama attğım zaman almıyorlar sanırım biraz daha zorlamak zorundayım

Sayfayı Paylaş