1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Star polip yardım

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Sinan09 tarafından 7 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. Sinan09

Sinan09

Yer:
    Aydın
    İsim:
    Sinan
    Dün yarım açan star polip bugün öğlen kompile kapandı sebebi ne olabilir acil yardım 2 aydır sıkıntı yoktu Akvaryumu kuralı 6 ay oldu 7D68B0D2-8BC9-41C0-8453-11A5D592924D.jpeg

2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    En son akvaryum İçin yaptığınız değişiklikler neler? Su değişimi yapıldı mı ? Test sonuçları neler? Akvaryumunuz 50*160*60h tı sanırım. Bir de dalga alma durumu nedir starlar dalgayı hakikaten seviyor zor yoldan öğrendim

3. Sinan09

Sinan09

Yer:
    Aydın
    İsim:
    Sinan
    Kh ölçtüm 7
    Geçen hafta 10
    dalga motoru direk üzerine sevdiğini bildiğim için kh bir haftadır test yapmamıştım 7 ye düşmesi çok ilginç bir adet zoa el büyüklüğünde bir maşrum başkada mercan yok
    Değişiklik 2 gün önce 10 adet balık girdim 2 zebra damsil,Blue damsil,2 domino damsil,sixline vressa,alg eather,naso tank,2 palyaço

4. Sinan09

Sinan09

Yer:
    Aydın
    İsim:
    Sinan
    Su değişimi yapmadım bu ara değerler kh hariç normal

5. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Bu kadar balık girişinden sonra amonyak ve nitrit ve nitrat artmış olabilir en muhtemel sebep bence bu

Sinan09 bunu beğendi.
  6. Sinan09

Sinan09

Yer:
    Aydın
    İsim:
    Sinan
    Ne önerirsin

7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    aklıma gelen tekşey su değişimi ve sumpa zeloit koymak. Hobide 4. ayımdayım onuda belirteyim :)

Düzenleme: 8 Ağustos 2018
  8. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Star polip güzel ama biraz cins bir mercandır. Bazen anlamsız şekilde kapanıp birkaç hafta açmayabilir. Kh iniş ve çıkışlarına tepkilidir ( en azından bendeki öyle )
    Kh ne ile ölçtünüz ? Ben test olarak Salifert öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. asegaseg

asegaseg

İsim:
    Serdar
    Ben akvaryum kurulumunu yaptıktan sonra 4 ayda koydum ebatı 10x20cm kayadaydı 2 ay çim saha gibi çok güzel açtı ardından kapanıp açılmaya başladı ve daha sonra yarısı hiç açmadı. Ardından açmayan bölüm erimeye başladı kh 7 civarındaydı daha sonra 2 günde bir silme şeker kaşığı kh sulandırarak akvaryuma ekledim kh 8 çıkardım ve coştu yaklaşık iki ayda eriyen kısımı tekrar kaplayıp eski haline döndü dalgayı seviyor ve nazar değmesin hiç kapanmıyor artık
    (Kim Akvaryumu görüp şu mercan çok güzelmiş dediyse 1 aya o mercanım öldü )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sinan09 ve hiter bunu beğendi.
  10. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Anahtar burda bence kh dalgalanması çok etkiliyor 7 den ona büyük değişiklik. Sadece mercan olarak değerlendirilmemeli. Kayalarda ki coraline alg de kh ta etkili oluyor. İki güne bir düzenli ölçüm ile tüketim miktarı net belirlenmeli ve gerekirse dozaj pompası ile düzenli giriş yapılmalı yada haftalık su değişimleri iyi takip edilmeli.

Tabi bunlardan önce nitrat ve amonyak durumu bakılmalı çok balık girişi olmuş dengesizleşmiş olma ihtimali yüksek. Test yapma şansınız var mı?

Sinan09 bunu beğendi.
  11. Sinan09

Sinan09

Yer:
    Aydın
    İsim:
    Sinan
    Nitrat düşük amanysk testim yok maalesef kh girmeye başladım inşallah düzelir

hiter bunu beğendi.
  12. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    O zaman gerisi sabır. Kh birden yükseltilmemeli günlere yaylım mümkünse daha sağlıklı sonuçlar alınır inşallah sorun kısa süre de çözülür ;)

Sinan09 bunu beğendi.
  13. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Star polip kh seven bir canlıdır. Kh oynamalarına tepkilidir. Kolay ve yaşatılması zor olmayan canlılardandır. Biraz cinsliği vardır uzun süre kapalı kalması sıkıntı değildir... Biraz sabır ister, tank ritmine girdikten sonra açmaya başlar, ışık kh ve biraz fosfat olursa cok güzel büyür... Kh 7 den aşağıya düşmesin yeterli...

veysel, Sinan09 ve hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş