1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Strafor Kutu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Strafor kutu ile üretilen balıkları arkadaşlara veriyorum. Aldığım yerde strafor kutu fiyatları yüksek, strafor kutu nereden alınır bilgisi olanlar olabilir, fiyat aldığım yerde yüksek geldi bana. Strafor balık kutusu olarak da geçiyor isimler, fark yok sanırım arada. Şehir dışına yavru bekleyen arkadaşlar var. O yüzden dün forumda paylaşılan aşağıdaki fotoğrafı görünce paketlemenin önemini daha iyi anlıyoruz.

strofor kutu.jpg

Balıkların Kargo ile yollanması konusu zaman zaman tartışılmış.

http://www.akvaryumportali.com/threads/kargoyla-balık-gönderimi.1863/

Piyasada strafor balık kutusu olarak satılan bu malzemelerin su geçirmeyen türü var mı acaba? Balıkları özellikle strafor kutu içine torba olmadan koymak çok rahat olurdu sanırım. Bendeki strafor kutuların kapağına kış ayları için cep sobası da oldukça kolay yapışıyor.

Ben strafor kutu siparişini linkten verdim. Fiyatlar nasıl sizce, başka strafor kutu nerede satılır uygun yollu bilenler paylaşsın bakalım.

http://www.magaza24.com/magaza/index.php?cPath=5001_1470_1434_2255

strafor balık kutusu.jpeg

Balıkları ve mercanları kendi aranızda alıp verirken de öldürmeyin, strafor kutu kullanın. :)

Düzenleme: 11 Mayıs 2015
    Pennywise, YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bence de maliyetinden kaçılmamalı. Strafor kutu bu tip canlı gönderimleri için en mantıklı yol. Zaten ithalatlar hem strafor kutu hemde karton kutu ile birlikte paketleniyor.

YMR_AY ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben çöpe dünya kadar atıyorum Temel abi. :D
    Canlı nakliyesinde kesinlikle olmalı strafor koli.
    Bunlar zaten su geçirmiyorda, yinede poşetli koyulmalı.Taşınırken bazı öküzler üstünde kırabilir yazmasına rağmen o koliyi kırabiliyor.

YMR_AY, veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi bunlar euro bazında değer kazanıyor diye biliyorum. Bunların ufakları madoda mevcut. Hatta binlerce günlük kullanıyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Strafor kutunun önemi büyük canlı taşınıyor içinde, iyi bir konuya değinmişsin abi. Ben genelde akvaryumcu arkadaştan alıyorum. Boyutlarına göre 7 ile 9 t den başlıyor. Birde hobiciden alış veriş yaptığımda gelen kutuları atmayıp kenarda bekletiyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Linkteki aldığım strafor koli fiyatları yüksek değil mi sizce de? Bulacağız bakalım uygun strafor koli nerede satılıyor, kargo ile tanesi 12 TL fiyata geliyor aşağı yukarı. Çok para. :)

7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Temel abi, @Erdal abi biliyordur, zamanında veysel abiyle bana birkaç meracn göndermişti strafor kutuyla. Yalnız strafor kısmı o kadar kalındı ki kutunun, 70-40-40 gibi bir strafor kutunun iç hacmi neredeyse 40*20*20 gibiydi.
    Böyle bir kutu özellikle çok sıcak ve soğuk zamanlarda işimize yarar. Sonuçta straforun izolasyon özelliği çok fazla.
    Onun dışında, et kalınlığı 3-4 cm olan strafor kutularla 1-2 esnaftan canlı aldım, gayet güzel sağlam kutulardı.
    Bundan birkaç sene önce de bir arkadaşla starfor kutu ihtiyacımız doğmuştu, buradaki plastikçi-poşetçi çarşısı gibi bir yerden 30*20*20 gibi kutuları 2-3 tl gibi bir paraya almıştık :)

YMR_AY, YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  8. Nuada

Nuada

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    Volkan Çieçek
    Ecza depolarından isteyebilirsiniz. Ücretsiz veriyorlar.

Normal karton kutunun içine de straforla destekleyip de gönderilebilir.

ka2n ve YMR_AY bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Geçenlerde Murat Tekin'e Strafor kutu ile gönderim yapsalardı belki de Powder Blue ölmeyecekti. Tabi sadece strafor kutu yetmez, ekstra oksijen de basılmalı poşete.
    Abi ben de birkaç arama yaptım http://www.balikkutusu.net/istanbul-strafor-kutu-imalati-istanbul-firmasi.html bu link çıktı karşıma. 100 adet fiyatı bence uygun. Ama sana 100 tane lazım mı orası ayrı konu. İmece usulü düşünülebilir.

10. Abi dün neomarin deli tekzende gördüm ama hiç fiyatlarına bakmadım

11. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Hocam kaç adet ve ne ebatlarda lazım strafor kutu,deniz ürünleri ithalatçısı arkadaşım var ondan öğreneyim fiyatını...

12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Abi internetten eps köpük kutu diye araştırırsan bir sürü firmaya ulaşırsın. Normalde imalatı kolay fiyatı çok ucuz bir üründür aradığın.

YIKIKTEMO ve ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş