1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Strafor sump

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde lades tarafından 30 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Geçenlerde akvaryumun üzerine strafordan bir sump yapmıştım fakat alt kısmı boşluğa denk geldiğinden su sızdırdı. Ebat olarak daha küçük olsa idi iş görürdü fakat hüsranla sonuçlandı. Aynı zamanda yavruluk olarak kullanacaktım. Silikon sumpu çok sağlam tutmuyor.

Temiz su çıkış kısmına tül takıyoruz ki yavrular akvaryuma düşmesin.

Yavruların olacağı kısım.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Strafor sump

Hocam ilginç işlerine devam bu konuda da aynen. Strafor zayıf malzeme sayılır. Biri çarpsa, çocuklar vursa filan risk oluşturabilir. Tabi evde çccuk yoksa kullanılmazda değil. Fakat dediğin gibi sağlam olması için ölçülerinin belli bir hacimi geçmemesilazım ki esnemesin.

Ellerine sağlık, hüsran müsran pratik fikirmiş.:ay:

3. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk

Elinize sağlık gerçekten güzel bir çalışma olmuş.Ama çokda risk içeriyor daha dayanıklı olması için belki birkaç parça ilavesiyle güçlendirilebilir.

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Fikir çok iyi, çok hoş. Tebrikler ;) Fakat çok riskli. Kesinlikle kapalı bir bölümde durması gerekli.

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Yüksek yoğunluklu strafordan yapılsaydı çok daha güvenilir olurdu bence ;)
    Ama pislik tutma konusunda birşey diyemem... Ama pratik bir çalışma olmuş elinize sağlık ;)

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam matkap kutusundan filitre,strafordan sump, yaratıcılıkta üstüne tanımam.em34:

7. cichlid

cichlid

İsim:
    melih sönmezocak

ben bunun baya basitini yapmıştım fakat kurduktan sonra akıntının yeterli olmadığını farkettim ve balıklarda rahatsız görünüyordu :/

lades bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş