1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

strafordan akvaryum yapılabilir mi acaba?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde ozgr tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Evet üstadlar bu konuda bi fikri olan veya bunu yapmaya çalışan biri varmı?
    Kendi strafor fabrikamız oldugundan dolayı 60 DNS strafor üretimini yapmaktayız piyasada olmamasına ragmen biz özel çalışmalarımızda bu straforu kullanmaktayız...
    Acaba diyorum sadece ön tarafına cam koyarak akvaryum yapılabilir mi??
    Size bi danışmak istedim denemeden önce :bilmem:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Elbette yapılabilir ama uzun vade de sakıncaları var bence. Hani yavru üretimi için ve ya karantina akvaryumu için olsa sorun yok diyeceğim ama uzun vadeli bir akvaryum için uygun değil bence. Malum debrem kuşağındayız çalkantıda yanlardan kolay bırakması yanında belli bir aralıktan sonra yanlara doğru açıldığını ve yamulduğunu göreceksiniz. Bunlar önemli sıkıntılar diye düşlünüyorum.

Sizin bunlara alternatifiniz var mı ? huh:

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Hocam bizim ürettiğimiz 60 DNS strafor camdan daha mukavvemetli bir malzeme yani herhangi bir süre sonunda hiç bir deformasyona ugraması söz konusu değil
    Aynı malzemeden televizyon koltugu duvar rafları gibi üretimlerimizde var siz düşünün ne kadar mukavvemetli olduğunu pardon:gif
    Benim tek korkum su olayı yani suyu içine çekmesini engellemek için yapabileceğim bi kaplama varmı acaba?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Strafor suyu içine çekmez. Strafordan 20-30 lt bir akvaryum yapılabilir. Fakat daha yüksek litreler kesinlikle olmaz. Özgür abi sanırım akvaryum almaya maddi durumun yok. Eğer böyle ise büyük şeffaf plastik kaplar var. Bunlardan alıp kullanmanı tavsiye ederim. Fakat plastik ne kadar sağlıklı olur onu bilemem. Yada kendin yapabilirsin ? Ben 60*30*30 camı 13 Tl ye kestirmiştim.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    strafordan akvaryum yap1labilir mi acaba?

O kadar saglam bir malzemeyse birsey diyemem ama straforlari birbirine yapistirmasi da sorun bence. Slikon straforu ne kadar uzun sureli tutar fikrim yok.

Cep mesaj...

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Temel abi işte bende bunu soruyorum yani yapışmada sorun olur mu??
    Kendi imalatımız oldugu için zaten bu kadar sert bir malzemeyi piyasada bulamazsınız kullanım alanı olmadığı için o yuzden denemek istedim ama yapışma sorunu olurmu onu çok merak ediyorum...

Fatih maddiyattan değil okulum sakaryada oldugu için bende sürekli sakaryada şehir dışına çıktıgım için sakaryada yapamıyorum ankaraya geldiğimdede işte sürekli akvaryumlarımla ilgileniyorum

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bende straforu uzun süre tutmayacağına inanıyorum. Tutsa tutsa nerden baksan 2-3 hafta bile tutmaz.

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Polystren ile yapıştırma yapsam nasıl olur ?

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Slikon kesinlikle tutmaz nereden biliyorsun derseniz benim akvaryumun arkasında fon yok sıtrafor var onu bile zor tutuyor..... Polyester ne kadar sağlıklı olur ?

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Suya salınım vermiyor poliystren yapıştırıcı o yüzden sağlık sorunu olurmu acaba ?:bilmem:

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benimde aklıma polyester geldi açıkcası ama ne denedik ne de yaptık açıkcası, sağlamlığı konusunda fikir yürütmek çok zor. Deneyen olduğunu da sanmıyorum. İlk siz yapacaksınız ve biz de öğreneceğiz sizden. burda:gif

12. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Deneyeyim mi sence Temel hocam o yüzden soruyorum size :bilmem:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Deneyin desem ayrı bir dert, denemeyin desem belkide süper olacak. Bu nasıl iş ne yapsak ? huh:

14. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Bilmiyorum ben de deneme derseniz bi dert olmaz neden dert olsun :D

15. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Kardeş ben senin ne demek istediğini anladım.Bence çok güzel olur.Ben o malzemeyi biliyorum çok dayanıklı ve su çekmiyor 40-50lt bir akvaryum yapsan bile olur.Belki silikon tutmayabilir başka yapıştırıcı malzemeleri dene. saygılar:gif

16. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Özcan abi, senin belki piyasada bildiğin malzemelerin nerden baksan 3-4 katı daha sert bi malzeme düşün benim malzemem o... Bakalım nasıl olacak deneyecez belki olur ;)

M.D. 1

17. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Hatta ön camı geçmeli yapsan strafora süper olur.. burda:gif

18. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Hocam ben 40 lt değil de daha geniş bi tank yapmaya çalışacağım huh:
    Malzememe güveniyorum bakalım olacak mı :bilmem:
    Ama bu aralar fabrika çok yogun o yuzden malzemeyi üretmek için biraz beklemem lazım aha:gif

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özgür abi hiç bir şey anlamadım :bilmem: Strofordan yapınca taşıyacakmısın ? Anlıyamadım olayı ben. Maddi durumunda varsa al akvaryumu kur ne gerek var strofordu card curd riske girmeye ? Sakaryada yaşıyorsun ankaraya filan gidiyorssun. Sanırım bu yolculukta strofor akvaryumda senle beraber gelecek :F :bilmem: Sakaryada camcımı yok ? :F

20. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Yok Fatih kardeşim. Strafor üretimi yapıyoruz abimle biz. Fabrika yani anlayacağın. Strafordan çok değişik şeyler yaptık çok güzel koltuklar duvar rafları. Şimdide okullar kapandı uğras arıyorum kendime. Ne yapayım, ne yapayım derken, acaba dedim akvaryum yapabilir miyim? Üstadlara sormak istedim anlayacağın. Zaten hali hazırda 2 tane akvaryumum var, gül gibi yaşıyor balıklarım. Ben sadece yeni şeyler deneme babında birşeylerle uğraşıyorum, ok.

M.D. 2

Sayfayı Paylaş