1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Strafordan arka fon yapımı

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde kerem11 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar malesef önceki arka fonun azizliğine uğradım derzi yanlış almam sebebiyle dağıldı.Bende yeni bir sayfa açıp yeni malzemelerle tekrardan yapmak istiyorum.Ve büyük olduğu için akvaryumun üstündeki kuşaklardan dolayı otutturamamıştım o yüzden ortadan kesebilecğim bi fona ihtiyacım var.

Derz olarak fugapool 2900 bulamadım ama fugaflex2300 buldum bu derzi kullansam olurmu ? .Birde sizlerden arka fon karar veremiyorum nasıl bi tasarım yapmam gerektiğini bilemiyorum.Ve kafamdan kagıda tasarladığımda üzerine aktaramıyorum.Önceki fonumuda doğaçlama yapmıştım.Ama doğaçlama yaparsm tekrar nasıl birşey yaparım bilemiyorum.Ve bu arka fonun arkasına altına her yerine aynı işlemleri yapıyoruz değilmi ? Ve mavi beyaz led aydınlatmama hangi renk pigment almalıyım . ? ?

Yardımlarınızı bekliyorum. ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Strafordan arka fon yapımı

Düşündüğün malzemeler uygun. Dekorun arkasına da işlemi uygulaman lazım. Tasarıma birşey diyemem ve zaten tarifle de olacak iş değil. Kendi yaratıcılığını kullanman lazım. Ledleri çok iyi seçmen yerinde olur. Nalburdan almak yerine Power Led kullanırsan daha güzel olur.

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Temel abi birde bu derzin grisi beyazı ve mavisi var hangi renk almalıyım farkedermi ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Derz rengi seçimine kalmış, ben gri tercih ederdim çünkü doğal görünmesi için en ideal renk olurdu sanırım.

kerem11 bunu beğendi.
  5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kerem önceki konunun da takipçisiydim. Senden bu sefer daha profesyonel bişey bekliyorum kendi adıma.

Yine doğaçlama yapacaksın mecbur ama netten de araştırırsan bayağı güzel örnekler bularak fikir edinebilirsin. Aaah ah bir tane de ben niyetlenip yapsam şurda bana forumda 5 yıldız verirler ama hobi hayatım boyunca hiç dıy bişey yapmadım. :D Ama bundan sonrası için bişey diyemem.

Hadi bakalım göster kendini. Güzel mağaracıklar tasarla. İlk ben tebrik edicem seni.

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Arkadaşlar bu derz yerine beyaz çimentoda kullanılıyormuş sanırsam . ???

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
  8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Kaplama malzemesi ise çimento esaslı içme suyu depoları için üretilen elastik izolasyon. Canlılara hiçbir zararı yok. Derz yerine bunumu kullandınız yani .

9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Evet, kesinlikle :)

10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

AF buyurun yani kullanabilirmiyim çimento esaslı yazıyor. :(

11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

İçme suyu depoları için üretilen çimento esaslı izolasyonlar hiçbir salınım yapmaz, yapamaz çünkü koruduğu suyu içiyoruz. Salınım yaparsa üretici firmayı uçururlar.

12. Elijah

Elijah

İsim:
    Fevzi

Fugapool Fugaflex "pool & flex" almadan önce gerçi aldınmı bilmiyorum ama aldığın yere pool ve flex in nolduğunu ve arasındaki farkı sormalısın bence.

Seni korkutmak istemem ama
    Bana çok farklı kullanım alanları var gibi geliyor ama yanılıyor olabilirim.

Sayfayı Paylaş