1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Strafordan Arka Fonum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Respect tarafından 13 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Respect

Respect

İsim:
    Mustafa Akkın
    Herkese merhabalar;
    Biraz uğraştım inşallah fotoğraflarım yüklenmiştir,Detayları paylaşamadığım için üzgünüm.Bilgisayarımın harddiski bozuldu arşivimden bulabildiklerimi paylaşıyorum.Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim. İyi hobiler.

Saygılarımla.

BassKiller, Cikletci, Courageous ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Strafordan arka fonum

Dekor gerçekten güzel olmuş hocam, özellikle son resimde esrarengiz bir hava var bence. Modern salonlarda düşük ışıklandırma ile harika durur bence. Ellerine ve emeğine sağlık.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gerçekten güzel olmuş ve havalı bir görünümü var. Ellerinize sağlık. İnşallah aynı güzellik ve sağlıkla balıklar yaşamaya devam eder. Son zamanlarda ilginç dekorlar çıkarılmaya başlandı ve itiraf etmek gerekirse oldukca ilgi çekici oluyorlar.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Elinize,emeğinize sağlık gerçek'ten güzel bir çalışma olmuş.Son resim giz'liliğini koruyor ve insanda merak uyandırıyor.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Güzel bir arka fon olmuş tebrikler.

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Çok güzel bir arka fon olmuş, hele biraz gölgelendirme yapsaydınız çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarırdınız ellerinize sağlık...

7. Respect

Respect

İsim:
    Mustafa Akkın

Herkese iyi akaşmlar diliyorum;

Özgün bey merhaba,Teşekkür edrim floresant ışıklandırma ile değilde led ile aydınlatma yaptığımda akvaryumum için tek isim var ''Kasvetlim'' Hele bide kırmızı ve yeşil ışıklandırmalar varki görmenizi isterdim ben bile şaşırıyorum.Balıklarıma sorarsanız :F mavi ışıklandırmamı beğenmediler ama kırmızı ışık ve beyaz ışığa vatozum bile bayılıyor.
    [​IMG] Buda akvaryumumun son hali benim balıklar fotojenik olmadıklarını düşünerek yapay bitkilerin arkasına saklandılar.:)
    Temel bey merhaba;

Asıl yetiştirmek istediğim balıklarım green terrorlerim bir çift var yaklaşık 2 aydır bendeler.Erkek hazır fakat dişi çiftleşmeye hazır değil gibi,Bunun dışında sıkıntımız yok gibi.Tekrar teşekkür ederim.

İsmail bey merhaba;

Teşekkür ederim şuanki son halini yükledim az önce de dediğim gibi o benim kasvetlim eşim ve kızım öncelikli tabi 13 saatlik mesaiden sonra kızımla biraz zaman geçirip onu uyuttuktan sonra :serda:eek:dama çekilip kasvetlim kahve ve sagopa dinlemek yorgunluğu almasada azaltıyor.

Olcay bey merhaba teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için.

Serdar bey merhaba;

Teşekür ediyorum yaptığım bu fon ilk fonum sıkılırmıyım diye bekliyorum ama olmuyor insanın kendi emeğiyle yaptığı şeylere doyması kolay olmuyormuş demekki, Acemilik işte aldığım su bazlı boya yetmedi son rötüş olarak arada kalan yerlere direkt olarak siyah boya yapacaktım ama 8 kat derzden sonra boya bitmiş farkedemedim.

Saygılarımla;

Herkese tekrar teşekkür ediyorum.Hayırlı akşamlar.

grafikdelisi, YIKIKTEMO ve LostRua bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Keyfin yerinde memnunsun anlaşılan. O zaman sorun yok aynen devam. Tür değişikliği hobinin ara sıra tuzu biberi, ilerde keyfin isterse neden olmasın.

9. Respect

Respect

İsim:
    Mustafa Akkın

Temel bey günaydın.

Denizli'de tanesi ,50 tl balığımız da var kolonisi 1500 tl olanda ama herkesin gönlünde yatan bi tür mutlaka vardır.Benimde aslında sahip olmak istediğim balık türü tropheus ama bunun için ne tankım yeterli nede şimdilik param.Dediğiniz gibi ilerde neden olmasın.

Saygılarımla.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mustafa sana bir gerçeği yazayım içimden geldiğince. Hobi ilginç bir hobi. Basit bir akvaryumla başlamak çoğu ilk zamanlarda yeter ama ilerleyen süreçte aynı görüntü ve türler seni sıkmaya başlar. Buraya kadarını herkes bilir böyledir.

Fakat pek bilinmeden sürüklenen bir nokta daha vardır bu noktada ego olarak daha zor türleri zaman içinde beslemek ister hobici. Hatta daha ileri daha ileri giderek kimsenin üretemediği türü üretmeye çabalar. Bununla birlikte herkeste olmayan balıklara, canlılara sahip olma isteği alttan alttan vurur ve adımlar da atılır. Bu süreçte araştırmacı olan, azimli olan başarır da bunları ve o hobici ileri bir hobicidir aslında.

Ancak bitmez çünkü sonrasında tuhaf gelecek ama başa dönüş başlar. Kimsenin maddi olarak değer vermediği diyelim türlere dahi yönelirsin. Aslında bu türlerinde özelleri vardır çünkü. En başından bu kolay alınan türlerin derinliğine inmemiş olduğundan bunu en son fark edersin ve artık son noktalara gelmiş olduğundan balıkların veya farklı canlıların maddiyatını değil özelliğini baz alırsın.

Tuzlu su konusunda son 4 yıla kadar nemo herkeste var dedik, bendeki balıklar birtek bende olsun dedik, zor olan yaşatılamayan balıklara vs bakmaya çalıştık. Fakat şimdi nemo türleri arıyorum üretmek için. Oysa bu yönü çok eskiden görmüş olsaydım veya düşünseydim şimdiye kadar uçurmuştum bu işi.

Velhasıl ben biri akvaryumunu yayınladığında içindekilerin maddi değerine ve sayısına bakmam. Ne kadar özeller ve kişinin bakış açısı nedir buna bakarım.

Respect bunu beğendi.
  11. Respect

Respect

İsim:
    Mustafa Akkın

Temel abi iyi akşamlar diliyorum.

Benim merakım kayın biraderimin 30 litrelik akvaryumunu bir kereliğine temizlemek ve balıkların keyfine şahit olmamla başladı.Vebir bakmışım 50 litrelik akvaryum arkadaşımdan geldi japonla başladı ve canlı doğuranla devam etti sonra 1 çift sarı prenses daha önce yavru vermiş anaç.Neyse yaz günü prizden çıkan küçük üçlü priz sebebiyle 2 s.p.yi kaybettim ve gerçekten moralim bozuldu.1,2 ay ara verdim burdan bikaç akvaryumcu ile tanıştım bi mekanda green terrorleri gördüm yaklaşık 300 yavrusuyla erkeğin cama kafa vurması dişinin yavruların başında beklemesi ve en çok ilgimi çeken de terrorlerin çene kısmındaki fosforlu bölümdü.Bende kafama koydum bir çift yavru alıp besleyip yetiştirip onlardan yavru almak dedim.Araştırdım en az 200 litre istiyordu standart 1 metrelik akvaryum 200 lt civarı ama araştırma yaparken arka fonları da gördüm hacim düşecek çelişkisiyle 270 lt lik yaptırdım.Dişi çok değil ama erkek terror 6,7 cm civarıydı şimdi 10 cm i geçti güzel yanlarından biri de akşamları eve gidince floresantı yakıp küçük kapağı açınca erkek hemen yukarı çıkıyor.Hani elimden gelse çıkarıp elimde besleyecem ve gerçek anlamda gördüm insana huzur veriyor.Arkadaşlar öyle şey mi olur desede ben bunu her gece bir daha görüyorum.Büyük konuşmak istemem dediğim gibi tropheus için ne param nede tankım var.Şİmdilik terrorlere devam gibi görünüyor.Zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum abi iyi akşamlar diliyorum.

Saygılarımla.

grafikdelisi ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Cevap: Strafordan Arka Fonum

Hocam akvaryumu kurarken bende böyle bir çalışma düşünmüştüm ama sonra işler üst üste geldi vakit bulamadım bende elimde olan fonu yapıştırdım. Gayet güzel çalışma olmuş eline sağlık hocam.

Sayfayı Paylaş