1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Stumpnose Fish Deniz Balıkları

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Stumpnose fish deniz balıkları Güney Afrika endemik türlerinden biridir. Red stumpnose fish erkek bireylerinin yaşı ilerledikçe alın kısmında bulunan hörgüç giderek irileşir. Avcılık anlamın da oldukça popiler balıklardır. Redbait, kestanes, ahtapot ve yengeçleri tüketebilmek için güçlü azı dişlere sahiptirler. Kapalı sistemlerde bakılabilirler ve renk olarak gösterişli balıklardır. Yazımızda sizlere Kırmızı stump nose deniz balıkları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

  Stumpnose Fish Deniz Balıkları Ne Yer Ne İçer?

  [​IMG]

  Stumpnose fish deniz balıkları aslında koruma listelerinde turuncu renkte öneme sahip koruma altındadır ama satışı halen yapılmaktadır. Olta avcılığının gözdelerinden biri olmasının nedenlerinin başında etlerinin çok lezzetli olması geliyor. Aslında olta balıkçılığı olsa dahi, günde en küçük 30 cm bir adet balık tutulması ile sınırlandırılmış durumda. Doğal olarak bu sınırlandırmalar akvaryum hobisi tarafına da yansıyor.

  • Kullanılan ortak isim Kırmızı Stumpnose
  • Bilinen diğer isimleri Miss Lucy (Port Elizabeth) ve Mighel (Knysna) şeklindedir.
  • Latince ismi Chrysoblephus Gibbiceps
  • Kırmızı stump nose deniz balıkları yaşam alanı Cape East London arası ve sınırlı dağılıma sahiptir.
  • Diyetlerindeki canlılar deniz kestaneleri, yengeçler ve küçük balıkları severek tüketirler.
  • Kırmızı stump nose deniz balıkları utangaç balık türleri arasındadır.

  Stumpnose Fish Deniz Balıkları Akvaryum Uyumu:

  Stumpnose fish deniz balıklar boyut olarak büyüyebilen türler olunca akıllara Nata Vega Tünel akvaryum alanlarına daha uygun oldukları düşüncesi geliyor ama 750 litre ve üzeri akvaryumlarda beslenebilirler. Kırmızı stump nose deniz balıkları beslenme biçimi olarak etçil bir tür, bu açıdan eğer akvaryum ortamında bakılacaksa güçlü filtre sistemleri gerekir. Tabii yine bol şekilde su değişimleri yapmaya hazırlıklı olmak lazım. Kırmızı Stump Nose Deniz Balıkları | Deniz Akvaryumu hakkında kısıtlı bilgiler bulunmasına karşın, sizlere aşağı yukarı fikir verecek bir yazı olduğunu umuyorum.

  Akvaryum portalı;
   

Sayfayı Paylaş