1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su üstünden Akvaryum fotoğraflarımız

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Montimahir tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Akvaryumlarınıza hiç tepeden bakmayı denediniz mi?

Aslında elektrikler kesildiğinde, ya da bakım zamanlarında motorları durdurduğumuzda çoğumuzun sıklıkla yaptığı bir gözlemdir.

Durgun berrak suya bakarken; kendimizi tıpkı bir deniz, veya tatlısu kenarında gibi hissederiz.

Bu tür üstten tank fotoğraflarınızı ya da internetten beğendiklerinizi, dilerseniz bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

30.10.2013-32.jpg

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Mahir hocam gerçekten üstten bakmak çok zevkli oluyor birde mercan ve balıklar çok ve renkli olunca daha güzel olur. Ben bu konuda şanslı hissediyorum kendimi çünkü her türlü üstten görüntü yakalayabilirim. Toplam yükseklik 110 cm de kalıyor komple sehpa ve tank yeni canlılar gelince üstten bir foto veya video ekleyeyim bende.

Montimahir bunu beğendi.
  3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Mükemmel fotograf allah nazardan saklasın cyanodan korusun potunuz bol olsun.

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  4. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Mahir bey
    Canlılarınız harika, konu ile ilgisi yok ama 2 ay önce aldığım Fungia bir türlü düzen tutmadı herhalde kaybediyorum, yüzeyi kısım kısım beyazlamaya başladı.
    Yerini değiştirdim, akıntıyı azalttım vs. Sizinkinin görünümü harika özel bir işlem yapıyormusunuz yoksa tamamen doğal olarak yerini sevdiğindenmi bu şekilde güzel gözüküyor.
    Not : su değerleri normal

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi akvaryumunda maşallahı var çok az görme fırsatım olmasına rağmen. Yerini değiştirip orta yüksek akıntı, orta aydınlatma olan yerde daha neşeli olur abi. Akıntı dediğim şekilde olsun ki üzerine tortu falan birikirse dokularında kayıplar oluşur. Geceleri ara sıra karides kalamar parçalarıyla besle abi.

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hasan bey teşekkürler. Bendeki fungia da aldigimda agzindan yaraliydi. Dikkatli bakilinca agzinin sol tarafi yirtik. Pek saglikli degil acikcasi, geldiğinden beri tam acamadi. Hatta geçen hafta yarali kisimdan cyano basladi, sifonladim.

Bende nitrat 50, fosfat 1.0, kH 6-7 civarlarinda seyrediyor. Fungia'ya disaridan ek olarak arada bir ince kiyilmis karides ve balik yumurtasi veriyorum.

Tapatalking

hasan1958 bunu beğendi.
  7. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel sağol, Fungia yı akvaryumda dolaştırmadığım yer kalmadı, karides verdim ilk seferinde film izler gibi enteresan bir şekilde yemesini seyrettik ama bir daha maalesef yem almadı, ve kötüye gidiyor.

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi Mahir baya bilgi sahibi bu tip canlılar hakkında çok makalesi de var bizim portal ve diğer forumlar da. Onun canlısı da sıkıntılıymış. Beslemeye devam et abi ara sıra İnşallah düzelir.

Montimahir ve hasan1958 bunu beğendi.
  9. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    İnşallah Veysel.

veysel bunu beğendi.
  10. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel hemen hemen tüm makaleleri okudum ama hiç birinde tedavi ile ilgili bir yazı bulamadım. Aramaya devam:)

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    B
    Bende bakıyordum abi bir kaç makaleye ama ben de bulamadım, beslenme üreme ve konumlandırma hakkında var ama tedavi olarak bir şey yok. Bu şekil uygulamalarla kendini tedavi edebilirler belki.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi eline sağlık fikir süper ama üzerine çalışma yapacağım, bu sayede akvaryumu da görmüş olduk...:)

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  13. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Bir makalede yüzeyine dokunmamak gerektiği yazıyordu orada hata yaptım herhalde. Bekleyip takip edeceğim.

veysel bunu beğendi.
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel bir fotoğraf Mahir kutlarım. Konuyu su üstünden 'fotoğraflarımız' olarak açtığına göre herkesin konuya yorum kadar fotoğraf eklemesini de bekliyorsun sanırım, gerçi bu ayrı bir meziyet ve ben de hiç olmadı, konu devamına birkaç güzel fotoğraf eklensin ben de bir tane eklerim, hiç olmazsa altlarda görünsün diye şimdi eklemiyorum.:D

Montimahir bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bor cam ile bir kaç deneme yaptım süper oluyor hemde dalga motorlarını kapatmaya gerek kalmıyor, benden de bir kaç kare...:)

alp 017.jpg alp 019.jpg alp 003.jpg alp 006.jpg alp 011.jpg alp 020.jpg alp 031.jpg

KILIÇ, Kızıldeniz Akvaryum, Erdem. ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  16. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kapağı kapatıp suyun içine indirince daha güzel çekiyor :D

inifnity ve Alparslan bunu beğendi.
  17. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Xperia lazım denizcilere

Bjk Vatandaşı

18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Xperia z si olan varsa bir denesin bakalim nasil olsa telefon su geçirmiyor daldirin çekin bakalim nasil olacak.

19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Borcam ile fotolar flu çıkmış sanki.Arada bir nesne olmadan çok daha net çıkacaktır.
    Akşama bende ekleyeyim birkaç foto.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Arkadaşımın Xperia Z' sini Bursa Kervansaray Termal kaplıcasında denedik, gayet sağlam telefon :)

Sayfayı Paylaş