1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su ısısı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Akvaryuma su eklerken suyu akvaryum suyunun ısısına getirmek için en kolay yol ne olabilir acaba?

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    İdeal olanı, kova içersinde bir ısıtıcı vasıtası ile ısıtmaktır, fakat pratik olanı; suyu tam olarak kaynatmadan bir tas yada tencere içersinde ısıtarak, akvaryuma ekleyeceğiniz su içine katarak, uygun sıcaklığa getirmektir. Yada oda ısınız yeterli ise su dolu kovayı 1 gün oda içinde bekletmeniz işinizi görür.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Benim yaptığım yöntemi söyliyim elimde 100 litrelik bir tank var , içinde bir ısıtıcı, istediğim su sıcaklığı sağlandı'ğında gerekli işlemi yaparım hem su dinlenmiş olur hem ısı sabit olur , dip çekimi işlemi bitince bir hortum yardımıyla suyu ana tankıma aktarı'rım zahmetsiz gürültüsüz patır'tısız kolay bir işlem:) ben örnek verdim üsdatlar en kolay yolu göstericekdir sağlıklı balıklar. ..

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Isıtılmış sıcak suyla karıştırıp el veya dereceyle kontrol etmek ve akvaryuma yavaş yavaş eklemek bence...:)

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Alparslan elle konturol pek mantıklı değil unutma'mak gerekir senin vücut ısınla suyun ısısı karıstığında pek sağlıklı bir ısı tespiti olmaz:) En iyisi derece ..

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yok ben dereceyi çok oldu bırakalı inan şaşmıyor birde yavaş ekliyorum ...:)

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Ben iki gün öncesinden değişticereğim suyu hazırlarım ve bu suyun içerisine dalga motoru yerleştiririm hem suyu hareketlendirir hemde dalga motorunun vermiş olduğu ısı ile su da ısınmış olur.

8. someye

someye

Hepinize teşekkürler ama Alparslan beyin ki daha basitmiş. O yöntemi uygulayacağım.

Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    :çiçek:

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Suyu dinlendirmeyi unutmayın direk musluk suyu ılık hal alır almaz koymayın, suyun dinlenmesi çok önemli sağlıklı balıklar..

11. someye

someye

Tabii unutmam. Sağ olun.

Sayfayı Paylaş